25 вересня
Завантажити ще

Штаб ООС: Бойовик "ЛНР" добровільно здався в полон українським військовим

Штаб ООС: Бойовик
Фото: Штаб -квартира ООС

Українські бійці заявили про затримання озброєного військовослужбовця так званої " Луганської народної республіки ". Противник здався нашим захисникам добровільно, не витримавши знущань та принижень з боку російських кураторів та товаришів по службі. Про це повідомляє прес-служба штабу Операції об’єднаних сил.

- 28 вересня, близько 17.30, на позиції однієї з механізованих бригад зі складу Об'єднаних сил прийшов і добровільно здався в полон озброєний автоматом бойовик так званої ЛНР. 23-річний молодший сержант проходив службу у 6-му окремому мотострілецькому полку, що базується в окупованій Кадіївці, на посаді механіка-водія, - зазначено у повідомленні.

За даними штабу, військовий, що здався, приєднався до армії ворога в 2016 році. Як тільки він досяг повноліття, його батько, який служить у сусідньому підрозділі, привів його на службу до окупантів.

– Новобранцю пообіцяли високу зарплату, видали зброю. Там, у колі палких шанувальників "російського світу", він уперше скуштував наркотики. Його пригостили товариші по службі, і хлопець став наркозалежним. За словами бойовика, наркотики та алкоголь у його підрозділі цілком звичайна справа. А дисципліна, як поняття – відсутня взагалі. Не витримавши знущань та постійного приниження як від російських кураторів, так і від своїх товаришів по службі, - хлопець вирішив добровільно перейти на підконтрольну Україні територію, - заявили у відомстві.

Як зазначили у штабі ООС, бойовик так званої "ЛНР" вирішив здатися в полон українським військовим, незважаючи на ризик - йому довелося подолати мінні поля, розставлені його соратниками, а також існував ризик бути розстріляним своїми товаришами по службі. Зараз із хлопцем, який здався, працюють слідчі. У штабі нагадали, що ч.6 ст. 260 Кримінального кодексу передбачає гарантію держави про звільнення від відповідальності особи, яка не чинила тяжких злочинів проти людей, яка добровільно залишила лави НВФ і повідомила про це правоохоронців.