Завантажити ще

Нормандські перемови можуть пройти до відходу Меркель з поста канцлера Німеччини

Нормандські перемови можуть пройти до відходу Меркель з поста канцлера Німеччини
Фото: REUTERS

Нормандські переговори на рівні лідерів можуть пройти до відходу Ангели Меркель з поста канцлера Німеччини. Про це повідомив глава Офісу президента Андрій Єрмак.

- Для нас дуже важливо, щоб така зустріч дійсно відбулася  найближчим часом. Консультації тривають, - сказав він в ефірі програми «Свобода слова» на ICTV.

Віцепрем'єр-міністр України - Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков кілька днів тому був в Берліні на консультаціях з цього приводу. Він заявив, що президент Франції Еммануель Макрон та канцлер Німеччини Ангела Меркель підтвердили готовність до зустрічі в Берліні.

- Після того як Меркель передасть пост новому канцлерові, залишиться тільки один лідер Нормандського формату, який пам'ятає, що було в 2014 році очно, - заявив Резніков.

Він зазначив, що одночасно ведуться переговори про проведення наступної нормандської зустрічі, на якій Німеччину буде представляти вже новий канцлер.

Перша і поки остання зустріч в нормандському форматі за участю президента Володимира Зеленського пройшла в грудні 2019 року. 22 серпня Ангела Меркель в Києві повідомила, що хотіла б провести нормандську зустріч на рівні президентів. У той же час вона зазначила невиконані Росією домовленості, наприклад, непрацюючі КПВВ.

Ангела Меркель залишиться на своєму посту до обрання нового канцлера Німеччини в Бундестазі. Парламентські вибори в ФРН пройшли 26 вересня. Найбільше голосів отримала Соціал-демократична партія Німеччини. Політична сила Ангели Меркель, Християнсько-демократичний союз посів друге місце.