23 вересня
Завантажити ще

Кулеба назвав сприятливими результати виборів в Німеччині для України

Кулеба назвав сприятливими результати виборів в Німеччині для України
Фото: facebook.com/dmytro.kuleba

Українська влада до виборів в Бундестаг працювала з усіма провідними політичними силами Німеччини. Про це повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, передає сайт МЗС.

- Президент спілкувався з лідером християнських демократів Арміном Лашетом. Я спілкувався з лідером соціал-демократів Олафом Шольцем, коли був в Берліні. Ми працювали з кожною з політичних сил, які зараз будуть вести коаліційні переговори, і доводили їм позицію України щодо ключових питань, - сказав Кулеба в ефірі «ТСН. Підсумки тижня ».

Глава МЗС заявив, що ім'я нового канцлера Німеччини важливо, але Україну найбільше цікавить, якою буде коаліція.

- З тих комбінацій, які я зараз бачу, коаліція буде сприятливою для розвитку українсько-німецьких відносин, - запевнив він.

Парламентські вибори в Німеччині пройшли 26 вересня. Найбільше голосів отримала Соціал-демократична партія Німеччини на чолі з міністром фінансів, віцеканцлером Олафом Шольцем. Політична сила Ангели Меркель Християнсько-демократичний союз на чолі з прем'єр-міністром землі Північний Рейн-Вестфалія Арміном Лашетом посіла друге місце. Також в Бундестаг пройшли партії Союз-90/Зелені, Вільна демократична партія і Альтернатива для Німеччини. Меркель і її нинішній уряд працюватимуть доти, поки новий не прийме присягу.

З Арміном Лашетом президент України Володимир Зеленський спілкувався під час поїздки в Берлін в липні. Лашета перед виборами підтримав мер Києва Віталій Кличко, якого в Німеччині добре знають з часів його боксерської діяльності.

Новини по темі: Дмитро Кулеба Німеччина