4 жовтня
Завантажити ще

Голос кандидата в канцлери Німеччини Лашета зарахують, незважаючи на те, що він показав, за кого голосував

Голос кандидата в канцлери Німеччини Лашета зарахують, незважаючи на те, що він показав, за кого голосував
Фото: REUTERS/Тіло Шмульген

Федеральна виборча комісія Німеччини заступилася за кандидата в канцлери Арміна Лашета, якого ЗМІ звинуватили в порушенні таємниці голосування. У Твіттері комісії повідомили, що, "як і очікувалося, відомий в країні політик обрав свою партію".

- Це не може розглядатися як те, що впливає на виборців. Регламент виборів ясний. Виборча комісія повинна відхилити виборців, які склали бюлетень таким чином, щоб голосування було видно. Це зроблено для того, щоб не вплинути на інших виборців, - йдеться в повідомленні.

Лідер блоку Християнсько-демократичного та Християнсько-соціального союзів (ХДС/ХСС) Армін Лашет і його дружина Сюзанна так склали бюлетені, що на фотографіях можна зрозуміти, за яку силу вони проголосували. Перший голос вони віддали за кандидата від ХДС у виборчому окрузі, а другий - за блок ХДС/ХСС.

Якби Федеральна виборча комісія порахувала, що Лашети порушили закон, то їм би видали новий бюлетень для голосування. Якщо бюлетень б був уже в урні, то голоси політиків визнали б недійсними.

26 вересня в Німеччині проходять вибори в Бундестаг (парламентські вибори). Партія, що переможе, отримає право сформувати уряд, а лідер її партійного списку очолить його.

60-річний Армін Лашет голосував в Ахені, місті в землі Північний Рейн-Вестфалія, прем'єр-міністром якої є. Напередодні виборів його публічно підтримала канцлер Ангела Меркель. Конкурент Лашета з Соціал-демократичної партії (СДПН) Німеччини 63-річний віце-канцлер і міністр фінансів Олаф Шольц проголосував в Потсдамі.

Половина депутатів обирається в Бундестаг в 299 виборчих округах, інша - за партійними списками. Виборець віддає один голос за кандидата, другий - за партійний список.