26 вересня
Завантажити ще

Арахамія: Шефір в шоковому стані, засідка була через дорогу в лісі

Арахамія: Шефір в шоковому стані, засідка була через дорогу в лісі
Фото: PAvlovsky News

По машині Сергія Шефіра, першого помічника президента України, стріляли із засідки в лісі. Про це 22 вересня журналістам в парламенті повідомив голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія, передає телеграм-канал Pavlovsky News.

За словами Арахамії, Шефір знаходиться в стані шоку і вважає, що стріляли в нього, але потрапили в водія.

- Він їхав на роботу. У 50% випадків він їздить сам за кермом, а в 50% випадків - з водієм. В районі Лісників на нього було скоєно напад, машина була обстріляна з автоматичної зброї, наскільки мені зараз відомо. Водій отримав три поранення і госпіталізований. Сам Сергій Нахманович неушкоджений, його миттєво пересадили до поліцейського екіпажу й перевезли в безпечне місце, - зазначив депутат.

У Давида Арахамія є три версії про мотиви злочину. Перша версія - "привіт" від контрабандистів та кримінальних авторитетів, які майже всі під санкціями і були змушені покинути Україну. Друга версія - російський слід. Третя версія - боротьба із олігархами та фінансово-промисловими угрупованнями.

Арахамія також зазначив, що обставини замаху незабаром стануть яснішими, оскільки поруч із місцем стрільби встановлено досить багато камер.

- Вважаю, що найближчим часом буде багато відео з місця подій, - додав він.

В машину Сергія Шефіра стріляли вранці 22 вересня, сам він не постраждав, у водія потрапили три кулі. Пораненого водія госпіталізували в лікарню Феофанії, він в реанімації. Нападників шукають. Правоохоронці ввели спецоперацію "Сирена", в найближчих до місця замаху магазинах вилучають для вивчення записи камер спостереження.

На місці події знаходиться генпрокурор Ірина Венедиктова, поліція та СБУ. За даними поліції, в автомобіль Шефіра випустили більше десятка куль, це була автоматна черга.

В Офісі президента обстріл машини Шефіра вважають спробою демонстративного вбивства ключового члена команди, а Ірина Венедиктова назвала замах "викликом системі".

Досьє "КП"

Хто такий Сергій Шефір?

Своєю успішною кар'єрою коміка Володимир Зеленський багато в чому завдячує саме братам Шефір - Сергію і Борису. Саме вони, як уже успішні автори жартів та співорганізатори КВН у Кривому Розі, в середині 90-х помітили Зеленського. Молодий хлопець сподобався Шефір, тож вони запросили його в команду "Запоріжжя-Кривий Ріг-Транзит». Так зав'язалася їхня дружба й співпраця, які переросли у створення команди, а потім й медіакомпанії «95-квартал». Шефір продюсували практично всі фільми за участю Володимира Зеленського, включаючи й гучний доленосний «Слуга народу».

Володимир Зеленський і Сергій Шефір на концерті 24 серпня. Фото: Оксана БОГДАНОВА.

Володимир Зеленський і Сергій Шефір на концерті 24 серпня. Фото: Оксана БОГДАНОВА.

Зеленський з Шефір настільки дружні, що навіть купували нерухомість по сусідству або навіть на двох. Наприклад, столична квартира в центрі міста площею 254 кв. м записана на Володимира Зеленського (25%) і братів Шефір (75%). По сусідству з Шефір у Зеленського був будинок в Іванковичах, який він продав... дружині народного депутата Юрія Кісєля. Цікавий момент, що у Кісєля помічником за трудовим договором працює син Сергія Шефіра Микита.

Шефір вели Зеленського до перемоги на президентських виборах. Були активними учасниками виборчого штабу. Коли Зеленський переміг, стало питання про кадрові призначення. Подейкували, що саме Сергій Шефір мав стати головою Офісу президента. Але останнього моменту все перегралося: на чолі свого Офісу Зеленський призначив Андрія Богдана, а друг Сергій Шефір 21 травня 2019 року став першим помічником президента.

Нинішня посада Сергія Шефіра взагалі-то не передбачає особливої ​​публічності та впливовості. Виключно апаратна посада. Практично всі попередники Сергія Шефіра, крім Олександра Разумкова (першого помічника президента Леоніда Кучми, батька нинішнього спікера Дмитра Разумкова), були «апаратниками» і не втручалися у велику політику. Сергій Шефір в Офісі президента Володимира Зеленського  дуже впливова фігура. Через нього можна вирішити багато питань, домогтися аудієнції у глави держави. За наявною інформацією, основна місія Сергія Шефіра на Банковій - контакти та діалог із великим капіталом, кадрові призначення (на регіональному рівні та держпідприємства).

- Я спілкуюся із великою кількістю людей. В тому числі і з представниками великого бізнесу. Я надаю президентові адекватну картину того, як ту чи іншу ситуацію сприймають в різних бізнес-колах, - говорив в інтерв'ю «Новому часу» Шефір. - У мою компетенцію входять завдання, які переді мною ставить президент. Один із напрямків моєї роботи - вивчити ситуацію, зрозуміти проблему, якщо вона є, проаналізувати різні точки зору, експертні оцінки та запропонувати можливі рішення.

Нібито Сергій Шефір також займається питаннями енергетики. У «вільний» час наставляє Зеленського. До речі, в одному із своїх нечисленних інтерв'ю Сергій Шефір зізнавався, що «моє завдання, крім основної роботи, в тому, щоб Володимир Зеленський в політиці залишався людиною».