8 вересня
Завантажити ще

Віп-футбол: як в одній ложі опинилися Коломойський, Ляшко, Арахамія, Тищенко та Кучма

Віп-футбол: як в одній ложі опинилися Коломойський, Ляшко, Арахамія, Тищенко та Кучма

Стартовий матч групи Е Ліги чемпіонів між київським "Динамо" і португальською "Бенфікою", який закінчився нічиєю, був цікавий не тільки зі спортивної точки зору, а й політичної. Ще б пак! Такої гримучої суміші олігархів, чиновників, депутатів і великих бізнесменів в одній віп-ложі на НСК "Олімпійський" вже давно не бачили політичні й спортивні оглядачі. 14 вересня разом футбол дивилися олігарх Ігор Коломойський, віце-прем'єр Олег Уруський, міністри Олексій Чернишов, Віктор Ляшко та Олег Немчинов, народні депутати Давид Арахамія, Микола Тищенко, Сергій Льовочкін, Юрій Арестов, Григорій Суркіс з братом Ігорем.

Хто і з якою метою зібрав в одній ложі настільки різношерстий політичний бомонд та олігархічне різнобарв'я? Невже всіх цих людей об'єднає виключно любов до футболу?

На запрошення і по 18 тисяч гривень за квиток

Як вони взагалі опинилися в одній ложі? Детальну відповідь на це питання "КП" в Україні" отримала від людини з оточення спортивних функціонерів.

- На НСК "Олімпійський" є кілька лож, які в народі називають VIP. У частину з них, ті, що корпоративні, так звані скай-бокси, можна купити квитки. Точніше, забронювати під свою компанію, - розповідає наш співрозмовник. - Забронювати такі ложі можна через сайт "Шахтаря" і "Динамо". Це ложі зі столами і сидіннями всередині стадіону, ресторанним обслуговуванням, які мають додатковий персональний вихід на трибуни і місця там. На схемі стадіону ці ложі - балкончики по центру між верхнім і нижнім ярусом сектора А, саме під сектором преси 72, тож журналісти ніколи не знають, хто там сидить. Бачать тільки фотографи з супероб'ективами з бігових доріжок.

На сайті ФК "Шахтар" сказано, що місткість таких лож - від 12 до 30 осіб. Всього 43 ложі.

"Купуючи ложу, ви насолоджуєтеся не тільки цікавим поєдинком на футбольному полі, але й першокласним ресторанним обслуговуванням безпосередньо в ложі, вишуканими стравами та напоями. Страви подаються офіціантом за 2 години до початку матчу й оновлюються в перерві між таймами, а бар завжди сповнений спиртних напоїв класу преміум. До кожного поєдинку розробляється нове меню, в якому дотримуються тенденцій світової кулінарії. За кожною ложею закріплений свій офіціант, який буде обслуговувати вас протягом всього перебування в ложі", - сказано на сайті "Шахтаря". Ціна питання - 3-8 тисяч гривень за місце в ложі на матчі чемпіонату України і 6-18 тисяч гривень за місце в ложі на єврокубкових матчах.

Найголовніша корпоративна ложа - президентська.

- У президентську ложу квитки не продаються, туди можна потрапити тільки за запрошенням. Запрошення розсилають: на матчі збірної України - УАФ, тобто Андрій Павелко (президент Асоціації. - Авт.), на клубні матчі - клуби-господарі. В даному випадку всіх до президентської ложі скликав ФК "Динамо Київ", - розповідає наш співрозмовник. - У клубі є список постійних друзів, яким розсилаються запрошення незалежно від матчу. Туди входять, наприклад, президенти країни (колишні та чинний), міністр спорту, президент НОК і т.д. Той же Бубка отримує запрошення на кожен матч, а вже прийшов чи ні - справа десята.

Корективи в списки запрошених може вносити Ігор Суркіс (президент ФК "Динамо"). Нерідкі випадки, коли депутати або інші віпи можуть офіційно звернутися в клуб з проханням про квитки. Клуб по можливості відповідає і дає запрошення.

- Що стосується розсадження, то під президентів і важливих чиновників віддається перший ряд в президентській ложі. Для інших вельми умовне розсадження - хто з ким захотів, з тим поруч і сів, - каже наш співрозмовник.

віп-ложі

віп-ложі

Серед віп-гостей Віктор Ляшко, Дмитро Гордон, Леонід Кучма та інші. Фото: ua.tribuna.com/

На футболі, але не про футбол

Озвучується кілька версій, чому на матч "Динамо-Бенфіка" прийшло так багато колоритних політиків. Перша - не виключено, що це був останній матч перед локдауном і скоро всі ігри будуть без глядачів. Друга - свято футболу. Банальний інтерес подивитися гру. Третя - кулуарні переговори з актуальних тем.

- Я не думаю, що всі ці люди опинилися випадково в одному місці і прийшли на стадіон заради гри. Такі неформальні зустрічі дозволяють обговорити багато питань. Так звані олігархи мають можливість поспілкуватися з депутатами, міністрами й пролобіювати цікаві для них теми, не викликаючи зайвих питань у суспільства, - каже політтехнолог Олексій Якубін. - Так, теоретично вони могли б зустрітися з депутатами у будь-який інший день у будь-якому ресторані країни чи навіть світу. Але якщо б кадри з такої зустрічі потрапили в ЗМІ, то довелося б довго і безнадійно пояснювати, хто кого запросив на зустріч, про що говорили і т.д. А так випадкова зустріч під час футбольного матчу може подаватися як просто факт. Будь-який з віпів на фото з президентської ложі може сказати: а хіба я знав, хто буде сидіти зі мною по сусідству?

Приблизно в такому ж дусі вже висловилися окремі віп-любителі футболу. Так, глава фракції "Слуга народу" у Верховній Раді Давид Арахамія прокоментував журналістам, що з Ігорем Коломойським він не спілкувався у віп-ложі на серйозні теми, лише перекинулися парочкою жартівливих фраз.

- Він сказав: "Зараз я до тебе підійду - і тобі потрібно буде декларуватися", а я йому кажу: "Не поспішайте, ще пару тижнів є - можна не декларуватися". Обмінялися жартами про закон про олігархів, - розповів Давид Арахамія і запевнив, що не знав, хто буде сидіти по сусідству під час футбольного матчу. - Я прийшов на футбол зі своєю компанією: дружиною, сином і другом.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Стратегія "рот на замок": влада придумала нову хитрість для свободи слова