21 грудня
Завантажити ще

Відповідь жителів Донецька на програму Юлії Мендель: З Банкової Донецьк непомітний

Відповідь жителів Донецька на програму Юлії Мендель: З Банкової Донецьк непомітний
Фото: скріншот відео

Наш колега, перебуваючи в Донецьку, на прохання головного редактора подивився пілотний випуск програми прес-секретаря президента України "Погляд з Банкової" на телеканалі "Дім". Юлія Мендель говорила, що передача розрахована на жителів Донбасу, саме тому цікавий погляд зсередини.

Публікуємо думку нашого донецького колеги і нагадуємо, що даний матеріал є авторською колонкою.

Що поставило в глухий кут?

Помовчавши і пом'янувши всі наші нездійснені надії на хоч якийсь проблиск розуміння з Банкової, ми вирішили сказати ось що.

Перше. Облаштування інфраструктури КПВВ - це добре. Ще краще б було взагалі без КПВВ, але вже як є.

Але, чорт забирай, з Донецька НЕМОЖЛИВО виїхати через КПВВ, навіть якщо там побудують палац з колонами і басейном. Можливо, ви не в курсі, що на лінії розмежування є не тільки українські КПВВ?

Через блокпости ОРДЛО двічі в тиждень можуть виїхати люди тільки з пропискою на підконтрольній частині України або ті, хто підписують папірець про неповернення в ОРДЛО до кінця карантину. Який триває ось уже рік і невідомо, коли закінчиться. Тому що ось так вирішили "влади" ОРДЛО.

Навіщо банкомат і загс в чистому полі? Через півгодини покинули Донецьк будуть у Волновасі, ще через годину - в Маріуполі. І там їм буде набагато комфортніше знімати гроші і оформляти документи. Або вони поїдуть далі. І розпишуться в районному загсі під Мендельсона, а не по пропуску СБУ в кибитці під свист вітру в донбаської степу.

Звичайно, ми розуміємо: в теорії донецькі і луганські повинні були тут же, у лінії розмежування, вирішити свої питання і валити назад, без заїзду в міста, щоб не вносити в уми городян сепаратистську смуту. Начебто там своєї гидоти мало... Але в ОРДЛО подумали і взагалі закрили виїзд. А що тепер робити з ЦНАП, які в будь-який момент можуть опинитися під вогнем противника, нам особисто незрозуміло. Ах да, в Щастя, яке під Луганськом, все це працює. Але потрапити в Щастя, наприклад, з Донецька неможливо і в прямому, і в переносному сенсі. Так що, на жаль, повз.

Друге. Провідна багато розповідала про дезінформацію, в якій тоне світ. Про недостовірних новинах, обмані, фейках. Ми поки не вирішили, до якої з цих дефініцій віднести твердження, що нібито телеканал "Дім" масово дивляться на окупованих територіях (де побачити його можна хіба що в інтернеті), але ладно, це взагалі не наше завдання.

Третє. Чи не при цих темпах вакцинації в Україні розповідати про вакцину жителям ОРДЛО, ой, не при цих... Але ж з десяти хвилин третину часу пішла на розповідь про принади Covishield-а. Та не побачимо ми цю вакцину і не отримаємо її, навіть якщо виїдемо якимось дивом з непідконтрольних територій. Ми не далай-лами, що не народні депутати і не лідери думок, ми - ті, для кого приймаються закони про колабораціонізм і кого пропонується урізати в правах за те, що сім років тому нас наше ж держава і злило в руки самі знаєте кого...

Що питали глядачі?

На закономірне питання Олега з Луганська "Як мені потрапити в Центр надання послуг в Щастя, якщо я їду, а мене там не пропускають?" прес-секретар висловила жаль. "Ми чули, що труднощі з проходженням КПВВ - з іншого боку, де ви зараз перебуваєте", - резюмувала Юлія Мендель, залишивши Олега з Луганська і нас, глядачів, в глибокому подиві. І? Ви чули - далі що?

Наступне питання - від "Ірини зі Сніжного". Тут ми здригнулися. Хто хоч раз стикався з донецькою топонімікою, той знає, як вільно зверталися з наголосами в назві тутешніх населених пунктів. У нас не піску, а піску, не сніжна, а снігові... Іра була "зі снігових", і відразу стало ясно: ні телеканал "Дім", ні прес-секретар президента України в словник топонімів не заглядали, правильні наголоси олівчиком в своїх текстах не спостерігалося, атлас не відчиняли. А адже саме за цими кривим "піску" і "Сніжний" в 2014-му році ми визначали, хто місцевий, а хто ні.

Питання від "Ірини зі снігових" був прекрасний, як і відповідь. "Наскільки реально отримати пенсію за свою маму? Вона у мене хворіє і їй дуже важко їхати в цей ЦНАП?" - цікавиться людина, мабуть, прокинувся від багаторічної сплячки або не має ні найменшого поняття про те, "як там вдома".

- Якщо ви хочете отримувати пенсію за свого родича, вам необхідно оформити довіреність у нотаріуса на підконтрольній території хоча б раз на рік. Тоді вдасться уникнути шахрайства, - відповіла прес-секретар президента...

Хотілося б попросити провідну передати "Ірі зі снігових" і редакторам проекту "Погляд з Банкової" наступне.

На відміну від інших громадян України люди з непідконтрольних уряду територій, які зареєстровані як внутрішньо переміщених осіб, які не можуть оформляти доручення на отримання пенсії іншим особам.

Якщо ви хочете перевірити, чи не є це твердження фейком, то зайдіть в будь-яке відділення Пенсійного фонду і запитайте, чи можете ви отримати за дорученням пенсію внутрішньо переміщеного особи.

Пенсії ВПЛ, як ви, напевно, забули, в Україні прив'язані до однойменної довідці. Якщо людина не ВПЛ - свою українську пенсію він не побачить. Так що хвору маму "Ірини зі снігових" доведеться якось їхати через лінію розмежування. Тому що "тільки особиста присутність, дівчина, ви що, з неба впали?"

Ось, власне, і все, перегляд закінчено. Сказати нам більше нічого і розраховувати, здається, теж не на що. З Банкової Донецьк непомітний. Втім, дочекаємося повної версії програми, яка вийде в ефір в неділю, 21 березня

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ :

Живу в Донецьку, працюю в Україні

Новини по темі: ООС (АТО) Юлія Мендель