Завантажити ще

В Україні з'явився мобільний додаток для протидії домашньому насильству

В Україні з'явився мобільний додаток для протидії домашньому насильству
Фото: facebook.com/whiteribbonukraine

White Ribbon Ukraine є українською адаптацією мобільного додатка, розробленого для різних країн світу в рамках фонду "Біла стрічка". Насамперед він орієнтований на допомогу жінкам, проте за потреби скористатися ним зможуть і чоловіки. Про це повідомляється на Фейсбук-сторінці програми.

- WhiteribbonUA» – це персональна служба безпеки для жінок. Ми прагнемо допомогти мільйонам українських жінок знайти вихід у разі надзвичайної ситуації… Якщо не знаєш, що тобі робити, не знаєш, куди тобі бігти, – ти маєш цю програму. Якщо у тебе проблема, ти натискаєш кнопку – маєш виклик поліції. Поліція приїжджає та захищає тебе. Якщо ти маєш якусь іншу проблему, ти маєш якісь організації, які тобі можуть допомогти. Через цей додаток можна їх викликати або отримати консультацію, — зазначила посол "Білої стрічки" Тетяна Рамус.

За її словами, на перший погляд додаток виглядає як календар місячного циклу для жінки. Це зроблено спеціально – на той випадок, якщо аб'юзер перевірятиме телефон своєї жертви.

- Якщо вам потрібна негайна допомога – затримайте палець на верхній іконці - перед вами з'явиться приховане меню. Одразу оберіть – допомога потрібна вам чи комусь із ваших рідних – пояснила Рамус.

Вона додала, що основною функцією програми є прямий зв'язок із Національною поліцією України. Також там зібрані всі важливі телефонні номери для екстрених викликів. До того ж він передбачає можливість швидкого пошуку найближчого центру підтримки.

За офіційними даними поліції, за вісім місяців поточного року в Україні зареєстровано 203 721 випадок домашнього насильства. При цьому на обліку у правоохоронців перебуває близько 90 кривдників. Однак у реальному житті тих, хто страждає від домашнього насильства, в рази більше.

Серед тих, хто активно бореться із домашнім насильством, – українська телеведуча та актриса Маша Єфросиніна. У травні цього року вона оголосила про запуск вайбер-каналу Stop Abuse Ukraine. У ньому можна знайти відповіді на такі запитання: «Куди бігти, якщо мене б'є чоловік?», «А якщо батько чи мати?», «Мені здається чи я страждаю від психологічного насильства з боку дружини?».

Новини по темі: сімейне насильство