Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
20 квiтня
Завантажити ще

В Ізраїлі жінки вийшли на протест у червоних мантіях за мотивами "Оповіді служниці"

В Ізраїлі жінки вийшли на протест у червоних мантіях за мотивами
Фото: REUTERS

У Тель-Авіві до антиурядової акції протесту проти судової реформи в Ізраїлі приєдналися жінки у темно-червоних мантіях із білими ковпаками. Свої костюми вони підібрали за аналогією з романом (серіалом) «Оповідь служниці». Про це передає Associated Press.

Жінки ходять вулицями, схиливши голови та склавши руки. Таким чином вони намагаються донести своє ставлення до судової реформи. Вона, на думку активісток, найбільше вдарить по жінках. За їхніми словами, демократія в Ізраїлі може перетворитися на жахливу антиутопію, де жінок позбавляють їхніх прав.

Наразі ізраїльський уряд складається здебільшого з чоловіків. Лише дев'ять із 64 членів коаліції Біньяміна Нетаньяху – жінки.

Протести в Ізраїлі тривають вже кілька тижнів. Десятки тисяч активістів щодня виходять на вулиці великих міст, виступаючи проти судової реформи. Уряд Нетаньяху намагається обмежити повноваження Верховного суду з ухвалення рішень проти законодавчої та виконавчої влади. Також депутатам надається більше повноважень щодо призначення суддів. Опозиційні політики кажуть, що цей крок руйнує ізраїльську систему стримувань та противаг і штовхає її до автократії.

Роман-антиутопія Маргарет Етвуд "Оповідь служниці" було вперше опубліковано у 1985 році. Дія роману відбувається у фантастичній версії Нової Англії близького майбутнього — у жорстокому кастовому суспільстві під назвою Республіка Гілеад, де до влади прийшли релігійні радикали. Там жінки жорстко обмежені у своїх правах і позбавлені можливості народжувати дітей. Ті, у кого збереглася репродуктивна функція, потрапляють у рабство до багатих родин і змушені примусово народжувати їм нащадків.

Фото
Фото
17 Березня 202315:00