Завантажити ще

У Харкові помер колишній в'язень чотирьох концтаборів Ігор Малицький

У Харкові помер колишній в'язень чотирьох концтаборів Ігор Малицький
Фото: facebook.com/Milenakovalska

У Харкові помер колишній в'язень чотирьох нацистських концтаборів Ігор Малицький. Про це онуки повідомили у вівторок на його сторінці у Фейсбуці.

"Сьогодні пішов із життя наш улюблений дідусь, легендарний патріот та найкращий українець – Малицький Ігор Федорович. Будемо дуже сумувати за тобою. Дивися там за нами, наш МІФ №188005. Подробиці та час прощання повідомимо пізніше", - сказано у пості.

У Харківській міській раді сповістили, що Ігор Малицький помер у ніч на 23 листопада у віці 96 років. Він був почесним громадянином міста та кандидатом технічних наук.

Маліцький був в'язнем концентраційного табору "Терезін", концентраційного табору "Аушвіц", концентраційного табору "Маутхаузен" та табору «Лінц-3». У 1943 році втік з Німеччини до Чехословаччини, але його заарештували й посадили до в'язниці у Кладно.

Ігор Малицький – вчений у галузі технології та складальних процесів у машинобудуванні, був найстарішим чинним викладачем харківської Української інженерно-педагогічної академії.

У вересні 2020 року Малицький побував у зоні бойових дій на Донбасі. Його онука Аліса Малицька – член команди партії “Голос”, а її чоловік – екс-заступник міністра економіки Дмитро Романович. Згідно з відкритими даними, в Ігоря Малицького залишилося четверо правнуків.