Завантажити ще

Страус, якого намагалися з'їсти російські солдати, тепер житиме у Межигір'ї

Страус, якого намагалися з'їсти російські солдати, тепер житиме у Межигір'ї
Фото: tsn.ua

У селі Здвижівка біля Бородянки селяни врятували страуса, який єдиний уцілів після знищення ферми та тинявся вулицями. Птах дивом пережив окупацію і був сильно наляканий. Про це повідомляє ТСН.

Ферму, де мешкало близько тридцяти птахів, росіяни розбомбили, кого не вбило снарядами, – з'їли. А цей прибився до людей. У нього навіть з'явилася годувальниця, яка назвала його Гуком. Місцеві намагалися самі його зловити, але марно.

Залишати птаха на самовигулі селяни не хотіли, бо було шкода птаха з одного боку, а з іншого - Гук тупцював городи і часом бував занадто агресивним.

– Одного чоловіка він ударив, та він із гіпсом ходив 2 місяці, – розповідають люди.

На щастя, допомогти птаху зголосилися журналісти та фахівці з порятунку тварин. Операція з вилову страуса видалася не з легких. На одного птаха знадобилося троє міцних чоловіків. І з четвертої спроби страуса зловили. Найскладніше, кажуть фахівці, не лише наздогнати птаха, а й натягнути на голову мішок. Але це потрібно, бо коли йому заплющують очі, він заспокоюється, а інакше може і сильно вдарити. А ще треба міцно тримати за крила, бо й може вдарити з переляку. Цей птах важить не менше 250 кілограмів, кажуть фахівці.

Птаха привезли в Національний парк "Межигір'я", де живе багато його родичів. Тут на нього вже чекали і заздалегідь підготували вольєр.

Ветеринар Олексій каже, що видно, що птах не старший 4 років і здоровий, але трохи зляканий.

Кілька днів птах буде на карантині у вольєрі, там трохи заспокоїться та адаптується. А потім йому підселять подружку. Одна вільна самка тут якраз давно чекає на кавалера.