15 червня
Завантажити ще

Зеленський назвав три пріоритети у зброї, звертаючись до учасників "Рамштайну"

Зеленський назвав три пріоритети у зброї, звертаючись до учасників
Фото: t.me/V_Zelenskiy_official

Український лідер Володимир Зеленський у п'ятницю, 26 квітня, виступив на засіданні у форматі "Рамштайн". У своєму зверненні до партнерів президент назвав зброю, яку в першу чергу потребує Україна. Виступ глави української держави оприлюднив Пентагон у Twitter.

- Дорогі друзі, будь ласка, не забувайте, що ви ухвалюєте рішення. Йдеться не лише про постачання зброї - ви вирішуєте долю світу, який або житиме за правилами, які ми всі визнаємо, або залежатиме лише від милосердя тих, чиє насильство жорстоке. На якому етапі зараз війна? Після двох років Rammstein відповідь очевидна, - заявив Зеленський.

Президент зазначив, що за пів року, коли Україна чекала на американську допомогу, російській армії вдалося перехопити ініціативу на полі бою. Але наразі українські захисники здатні не лише стабілізувати фронт, але й проводити деокупацію територій. Однак для цього ЗСУ потрібні три пріоритетні види озброєння:

  • далекобійна зброя, щоб для окупанта не залишалося жодної безпечної ділянки території в Україні;
  • системи протиповітряної оборони, зокрема, як мінімум, сім Patriot, щоб збивати російські бойові літаки та не допускати їх до українських кордонів;
  • артилерія, щоб зірвати контрнаступ, який запланував російський диктатор

При цьому, за словами Зеленського, в Україні є потенціал для виробництва, зокрема безпілотників, який значно перевищує фінансові можливості країни. Те саме з системами радіоелектронної боротьби. Він також додав, що у лавах ЗСУ нині формують нові бригади, які потрібно забезпечити зброєю, оскільки "навіть найкращі солдати не зможуть змінити хід війни без озброєння".

  • 26 квітня стартувало вже 21-ше засідання засідання Контактної групи з оборони України (формат "Рамштайн"). У ньому беруть участь міністри оборони країн Заходу. Ключовою темою є військова допомога ЗСУ.
  • Напередодні Зеленський говорив, що на засіданні обговорюватимуть, як швидше подолати складнощі та проблеми, які накопичилися за пів року, коли ЗСУ чекали на рішення про американську підтримку.