Завантажити ще

На Одещині знайшли останки вимерлої тварини

На Одещині знайшли останки вимерлої тварини
Фото: facebook.com/profile.php?id=100001870091312

На Одещині поблизу Куяльницького лиману виявили зуб гіппаріона. Це вимерлий ссавець – трипалий кінь, який жив на Півдні України майже 200 тисяч років тому. Про це повідомив у фейсбуці одеський історик Дмитро Жданов. Він показав фото зуба гіппаріона.

Рост Гіппаріона становив не більше півтора метра в загривку. Кінь мав короткі ноги і кремезний тулуб, кінцівки дозволяли швидко бігати на далекі дистанції. Ці коні легко помічали хижаків у окрузі, у цьому їм допомагали широко посаджені очі.

У рід гіппаріонів входили близько пів сотні видів, що жили в період від верхнього міоцену до пізнього пліоцену. Вони мали ноги з трьома пальцями, середній був добре розвинений. Під час бігу по жорсткій поверхні бічні пальці не торкалися землі. На піску або пухкому снігу бічні пальці тварини розсувалися і допомагали безпечно пересуватися.

Гіппаріони жили не лише в Україні, а й у Північній Америці, Європі, Азії та Африці. У коментарях до посту Жданова користувачі відзначили, що останки гіппаріонів також знаходили біля Тилігульського та Хаджибейського лиманів.

Новини по темі: коні останки