Завантажити ще

Чорна п'ятниця: як правильно та швидко купувати речі на розпродажі

Чорна п'ятниця: як правильно та швидко купувати речі на розпродажі
Фото: Кадр з фільму Шопоголік

Наближається " чорна п'ятниця ". Головне свято шопоголіка цього року припадає на 26 листопада. Цього дня тисячі магазинів усього світу влаштовують грандіозні розпродажі, відкриваючи сезон різдвяного шопінгу. Незважаючи на те, що час "Ч" настане лише через два тижні, досвідчені шоппери вже готуються до "чорної п'ятниці". Що потрібно зробити заздалегідь, як організувати процес покупок, на що звертати увагу, як поводитись у переповнених торгових центрах – "КП в Україні" розібралася в тонкощах божевільного шопінгу у "чорну п'ятницю". Отже:

Намічаємо цілі

Безумовно, конкретний список покупок – питання для кожного індивідуальне, але практика "чорних п'ятниць" показує, що найвигідніші знижки, як правило, поширюються на певні категорії товарів. Найчастіше, це одяг, взуття та аксесуари. Саме в цій товарній групі найяскравіше виражено поділ на сезонні колекції, а отже, є великий шанс знайти речі з максимальною знижкою.

Великі сейли, як правило, поширюються на товари з нижньої та середньої цінової категорії. Не варто розраховувати на покупку дизайнерських речей чи одягу із преміум-сегменту зі знижкою 70-90%. Звичайно, ціну можуть і зменшити, але в більш скромних межах – не більше ніж на 20%.

Не варто чекати шаленої щедрості і від продавців побутової техніки. Ця група товарів більш легко реалізована, тому знижки, звичайно, будуть, але не більше 30%.

Складаємо список

Головна ваша зброя у боротьбі із метушнею та ажіотажем у "чорну п'ятницю" - це заздалегідь складений список покупок. Він дозволить не піддатися спокусі нагрібати все поспіль і заощадить частину грошей у гаманці. Заздалегідь вирішіть, що саме ви хочете купити, порадьтеся з близькими, зважте всі за і проти кожного пункту у вашому "вишлисті".

Вибираємо магазини

Маючи на руках готовий перелік бажаних покупок, можна складати план відвідин конкретних магазинів. Але не захоплюйтесь. Зрештою, шопінг – це насамперед задоволення. Нехай у вашому плані будуть лише 2-3, ну максимум 5 торгових точок, похід до яких принесе задоволення і не надто втомить. Щоб вибрати конкретні магазини - пойдіть по їхніх сайтах і вивчіть асортимент, підпишіться на розсилку і торговці самі повідомлять вас про вигідні пропозиції, а може навіть надішлють купон на додаткову знижку.

Аналізуємо ціни

Не всі суперпропозиції у "чорну п'ятницю" насправді вигідні. Найпоширеніший прийом - ставити величезну знижку, заздалегідь завищивши ціну на товар. Йдучи до магазину, ви маєте представляти середню вартість того, що збираєтеся купити.

Приходимо раніше

Ми раніше дивувалися відчайдушним американцям, які у "чорну п'ятницю" беруть вихідний або займають чергу у магазини з вечора. Але якщо йдеться про серйозні знижки, у цьому є певний сенс. Навряд, купівельний попит в Україні буде настільки ажіотажним. Але зрозуміло одне: чим раніше ви прийдете до магазину, тим більший вибір отримаєте.

Купуємо швидко

Готуйтеся до того, що купувати в "чорну п'ятницю" доведеться швидко і без довгих роздумів, адже хороші розпродажі відбуваються з великим купівельним напливом. Речі з гарною знижкою розлітаються за лічені години, які вже тут роздуми. Так, подбайте про те, щоб у вашому списку значилися не тільки найменування, але також і варіанти розмірів, а ще колір та інші характеристики товару, які дозволять зробити вибір, не зволікаючи.

Слідкуємо за особистими речами

Під час шопінгу будьте напоготові, адже натовпом можуть скористатися злодії. Гроші та карти повинні знаходитися в надійному місці, важкодоступному для кишенькових злодіїв - найкраще носити гаманець на поясі або використовувати сумочку. Можна взагалі залишити готівку вдома і користуватися карткою - у разі крадіжки її можна заблокувати. З іншого боку, якщо вам важко утриматися від імпульсивних покупок, саме готівка вбереже вас від перевищення лімітів за кредитними картками.

Вибираємо правильну компанію

Якщо збираєтеся йти до магазину з друзями чи родичами, враховуйте, що такий шопінг завжди займає більше часу. З іншого боку, ви можете використовувати компанію як перевагу: розділіться і йдіть по різних відділах, купуючи для себе і помічаючи те, що може знадобитися подрузі. Тричі подумайте, чи брати в переповнений магазин дітей - малечі швидко набридне тинятися по торгових рядах і замість енергійного шопінгу ви ризикуєте отримати істерику і нервування.

Не розраховуємо на швидку доставку

Якщо ви накупили чогось габаритного та оформили доставку додому, наберіться терпіння. Кількість замовлень у "чорну п'ятницю" збільшується в рази, а це означає, що час їх обробки може подовжитися. Наприклад, у звичайний день магазин обробляє та доставляє покупку протягом 1-2 днів, а у розпал знижок цей термін може розтягнутися і до тижня. Також можливе скасування вже сплачених покупок через те, що магазин не встиг оновити інформацію про наявність товару на складі. Звичайно, гроші вам повернуть, але як мінімум це буде прикро. І до таких неприємностей треба бути морально готовим, адже подібні ситуації – це "зворотний бік медалі" великих розпродажів.

Новини по темі: Розпродажі Чорна п'ятниця