9 сiчня
Завантажити ще

Демінери: що потрібно, щоб стати фахівцем з гуманітарного розмінування – відповідь Мінекономіки

Демінери: що потрібно, щоб стати фахівцем з гуманітарного розмінування – відповідь Мінекономіки
Фото: facebook.com/MNS.GOV.UA

В Україні відкривають цивільну спеціальність - “демінер". Громадяни зможуть долучитися до процесу розмінування територій, що забруднені вибухонебезпечними предметами. Про це повідомила віцепрем’єр-міністерка Юлія Свириденко, передає Суспільне.

- Держава запровадила програму видачі ваучерів на суму 30,000 грн, які дозволяють пройти навчання у спеціалізованих центрах по всій країні. Це важливий крок, адже професія "демінер" відкриває нові можливості для громадян, особливо для ветеранів, які хочуть працювати у цій сфері, - заявила Свириденко.

Уряд також надає підтримку ветеранам, які хочуть освоїти професію в гуманітарному розмінуванні. Навчальні курси вже користуються попитом серед колишніх військових, і їхня участь у розмінуванні сприятиме відновленню країни.

- Ці ініціативи є частиною масштабної стратегії протимінної діяльності, спрямованої на повернення до використання потенційно забруднених земель і підвищення безпеки громадян, - додала Свириденко.

З 2024 року сертифікація операторів протимінної діяльності стане доступною через портал "Дія", що спростить доступ до професії та зробить процес більш прозорим.

  • У 2024 році в Україні створили 10 нових батальйонів розмінування, які займаються очищенням деокупованих територій від вибухонебезпечних предметів.
  • У червні в Україні з'явилася нова спеціальність - фахівець з гуманітарного розмінування. У КПІ ім. І. Сікорського створено Центр гуманітарного розмінування, де будуть готувати кваліфікованих фахівців за важливим для країни напрямом.