21 грудня
Завантажити ще

Як вберегтись від злодіїв у Європі: гаманці та годинники крадуть і у Парижі, і в Барселоні

Як вберегтись від злодіїв у Європі: гаманці та годинники крадуть і у Парижі, і в Барселоні
Фото: apnews.com

Побачити Париж і … вберегти від злодіїв власний телефон та сумку. Це завдання із зірочкою! Злодіїв в Європі вистачає, тож безпечною вона здається лише на перший погляд, і то з України, де триває війна. Про те, як не потрапити у поле зору злодіїв, чому не треба вірити словам «у вас спина біла!» та яку сумку краще брати на прогулянку Барселоною чи Римом - читайте у матеріалі Коротко про.

Пограбування серед білого дня

Місто кохання Париж, Ейфелева вежа, туристи, які фотографуються на фоні цього символу Франції. Лунає сміх, розмови. І раптом крик «Рятуйте, злодії!». Кілька чоловіків у мотошоломах «взяли у кільце» двох молодих жінок. За кілька секунд зірвали усі прикраси, вихопили сумки і зникли у натовпі.

Таких випадків величезна кількість. У соцмережах аж рябіє від історій про те, як когось серед білого дня обікрали на вулиці великих міст Франції, Іспанії, Італії, Португалії, Великої Британії, Німеччини. З рук виривають телефони та сумки, майстерно витягують гаманці та знімають годинники і ювелірні вироби. Досвідчені мандрівники стверджують, що тамтешні злодії досить перебірливі і цікавляться лише брендовими речами. Але навіть якщо на зап’ясті не дорогезний "Ролекс", а бюджетний "Касіо", є ризик потрапити у халепу. Узагалі туристи – улюблена мішень європейських злодіїв.

- Вони (крадії) є всюди, де ступає туристична нога, - розповідає Коротко про екскурсовод Ангеліна Борисюк, яка мешкає та працює у Барселоні. - Я живу тут вже майже 10 років, і все одно мене вражає велика кількість крадіжок серед білого дня. От днями була свідком того, як крадії на скутері зірвали з руки жінки годинник. Ще й той годинник спочатку не могли зняти, крутили її руку, жінка кричала. У результаті залишилася без годинника і з вивихнутим зап’ястям. Запитаєте, а що поліція? Маю таку думку, що тутешні поліцейські лише для краси. У них одна відмовка: йдіть у відділок та пишіть заяву. Ніхто з них особливо не поспішає боротися з пограбуваннями.

До речі, європейські поліцейські цілком серйозно рекомендують офіційно страхувати від злодійства все, що можна. І радять без зайвих конфліктів віддати злодієві той же гаманець чи прикраси.

Ризики вулиці відомі усім. Та потрапити у лапи злочинців можна навіть у власному будинку. Відомі випадки, коли вночі злодії прокрадалися до будинків, розпиляли спеціальний снодійний газ. І поки мешканці дому спали непробудним сном, злочинці виносили з будинку усе, що хотіли. Дозу снодійного газу можна отримати і в нічних європейських поїздах. Опісля постраждалий прокидається з нудотою, сильним запамороченням голови, загальною слабкістю і без багажу.

Злодії майстерно витягують гаманці, знімають з жертви годинники і ювелірні вироби. Фото: travelwires.com

Злодії майстерно витягують гаманці, знімають з жертви годинники і ювелірні вироби. Фото: travelwires.com

Фальшиві туристи, друзі й поліцейські

Тому, прогулюючись біля Ейфелевої вежі чи Колізею, орендуючи закордонні вілли чи подорожуючи тамтешніми потягами, будьте надзвичайно уважними. Ось кілька відомих «трюків» злочинців, які мають насторожити:

  • «а у вас спина біла!». Або пляма на одязі саме на спині. Якийсь добродій вказує на таку проблему туристові ще й намагається зчистити ту неіснуючу пляму. Після такої допомоги зникнуть гаманець, телефон, прикраси;
  • збентежені туристи стоять із великою географічною картою та запитують дорогу, але не у місцевих, а в інших туристів. Мапа – це прикриття. Поки інший мандрівник пояснюватиме, де знаходиться, наприклад, відомий у Барселоні бульвар Лас-Рамблас, його кишені швидко обчистять;
  • фальшивий поліцейський. Такі браві хлопці зазвичай чатують на веселих туристів ввечері біля барів. Наказують продемонструвати посвідчення особи, інші особисті документи. Знову ж, поки турист виконує наказ, фальшивий страж порядку забирає у нього все цінне;
  • галаслива компанія. Група нібито друзів метушливо займає столик на терасі кафе, голосно перемовляються, сміються. У цей час жертва відволікається на галас, і в неї зникає сумка з усім добром. До речі, підозрілим може бути і самотній, на перший погляд, відвідувач кафе, який у будь-який спосіб хоче привернути до себе увагу: розсипає якийсь дріб’язок, випадково розбиває чашку з кавою, зашпортується на рівному місці і падає. Усе це вистава, розрахована на туристів. Мандрівники відволікаються, забувають про пильність, і в цей час спільники обчищають невдаху.

Часто туристична мапа – це прикриття для злодія. Фото: ricksteves.com

Часто туристична мапа – це прикриття для злодія. Фото: ricksteves.com

Лак для волосся замість перцевого балончика

На поліцію сподівайся, але й сам не втрачай пильність. Це правило європейців.

- Я пригадую, як на пляжі в Одесі залишала речі на лежаку, прикривши їх рушником, і безпечно плавала у морі, - розказує Коротко про одеситка Ірина, яка зараз тимчасово живе у Лісабоні (Португалія). – Тут не встигнеш оком моргнути, як украдуть все, навіть той шезлонг. Знаю, що португальці часто носять два гаманці у сумці, щоб в разі пограбування віддати той, де менше грошей. Є спеціальні чохли для телефонів, які зав’язуються навколо руки. В кав’ярнях сумки ставимо між колін, якщо довгий ремінець, то продягаємо його на ногу. Мобільний на столику? Ні в якому разі! Зникне за кілька хвилин. А ще в моїй сумці завжди мінібалончик сухого шампуню «Батист» або якийсь лак для волосся. Це замість перцевого «Терену», який тут заборонений.

Дійсно, лайфгак від європейських жінок: для захисту від злодіїв можна використати звичайний лак для волосся. Очі злочинцю добряче заліпить.

Інший варіант: здивувати злодія несподіваною поведінкою.

- Зазвичай злочинці діють за певним планом, заздалегідь знають, як себе буде поводити жертва, - розповідає Коротко про психолог Іван Дар. - Тому треба викинути якийсь нелогічний «фінт», щоб збити їх з пантелику і отримати кілька секунд на втечу. Наприклад, можна загавкати, заспівати якусь пісню або почати голосно й істерично сміятися.

Важливо!

Якщо співати не вмієте а гавкати не хочете, то ось ще кілька важливих правил щодо того, як вберегтися від злодіїв:

  • регулярно інформуйте своїх родичів про власні маршрути та адреси проживання;
  • майте при собі копії документів, що засвідчують особу (оригінали залишайте в безпечному місці, наприклад, в готелі), і надішліть копію електронною поштою собі ж;
  • не "світіть" дорогоцінними речами, адже "Картьє" та "Булгарі" подобаються злодіям також;
  • знімайте гроші лише вдень і тільки в банкоматах, розташованих всередині банків;
  • по можливості не користуйтеся мобільним на вулиці чи в громадському транспорті;
  • використовуйте сумку через плече, з клапаном або «бананку», що носять на поясі. Про рюкзаки забудьте;
  • не кладіть телефон чи гаманець на стіл у ресторанах чи кафе;
  • уникайте темних і порожніх вулиць;
  • ніколи не залишайте свій напій без нагляду. Туди можуть підсипати що завгодно.

Якщо біда все ж сталася, то перш за все треба заблокувати усі банківські картки, при можливості і телефон. Також треба все-таки звернутися до поліції (єдиний європейський номер телефону екстреної допомоги 112) і, якщо втратили документи, до рідного консульства.

Оригінали документів краще не брати із собою на прогулянку. Фото: thepoortraveler.net/

Оригінали документів краще не брати із собою на прогулянку. Фото: thepoortraveler.net/

Як збувають награбоване?

Таке питання часто цікавить жертв злодіїв. Все банально: награбоване перепродають. У першу чергу, у ломбарди. Але не гребують торгувати і на онлайн-сайтах, навіть на тому ж Facebook Marketplace, за цінами, набагато нижчими ринкових.