17 липня
Завантажити ще

До кінця липня графіки діятимуть з 11.00 до 23.00, - прогноз глави Укренерго

До кінця липня графіки діятимуть з 11.00 до 23.00, - прогноз глави Укренерго
Фото: REUTERS

До кінця липня графіки відключень світла діятимуть в Україні щоденно з 11.00 до 23.00. Такий прогноз в ефірі Суспільного озвучив голова правління Укренерго Володимир Кудрицький, повідомила пресслужба компанії.

За словами Кудрицького, у наступні кілька тижнів ситуація в українській енергосистемі буде набагато важчою, ніж сьогодні. З 11.00 до 23.00 графіки відключень будуть дещо більшими, ніж у решту часу доби. 

- Це пов’язано з особливостями ремонту на енергоблоках атомних електростанцій. Тому треба готуватися до того, що  десь місяць-півтора графіки будуть з нами, будуть присутніми у нашому житті. І вони можуть бути, особливо у вечірні години, в години пікового споживання, скажімо так – досить суттєвими… - розповів глава Укренерго.

Володимир Кудрицький додав, що глобально на тривалість відключень та величину дефіциту впливають три фактори. Це ремонти атомних електростанцій, які традиційно проводяться влітку, величини імпорту та погода, яка впливає на споживання.

  • 16 червня Укренерго повідомило, що графіки відключень світла 17 червня діятимуть по всій Україні з 08:00 до 24:00. З 11.00 до 22.00 обмеження діятимуть для більшої кількості споживачів, ніж інші години. Генеральний директор компанії YASNO Сергій Коваленко припустив, що відключатимуть світло й у світло-сірих зонах.
  • 13 червня "Енергоатом" повідомив, що найближчими днями виведе в ремонт енергоблок АЕС. Це збільшить дефіцит енергосистеми у липні, але дозволить скоротити тривалість відключень світла восени.