13 липня
Завантажити ще

Ще один енергоблок АЕС виводять у ремонт, що збільшить дефіцит електроенергії у липні

Ще один енергоблок АЕС виводять у ремонт, що збільшить дефіцит електроенергії у липні
Фото: REUTERS

Найближчими днями “Енергоатом” виведе у ремонт ще один енергоблок-тисячник. Це збільшить дефіцит в енергосистемі у липні, але дозволить скоротити тривалість відключень світла восени. Про це 13 червня повідомила пресслужба компанії з посиланням на в.о. голови правління “Енергоатому” Петра Котіна.

- Найближчими днями "Енергоатом" виведе у ремонт ще один енергоблок-тисячник. Враховуючи це, а також зростання споживання електроенергії у липні, дефіцит генерації в енергосистемі може збільшитись. Але, з іншого боку, саме такий графік ремонтів дозволить восени максимально скоротити тривалість вимушених відключень електроенергії, - розповіли в “Енергоатомі”.

За словами Котіна, наразі “Енергоатом” з випередженням графіка проводить ремонти енергоблоків АЕС.

Він пояснив, що безпечна та ефективна експлуатація ядерних реакторів АЕС потребує щорічного проведення планово-попереджувальних ремонтів. Вони включають в себе перезавантаження ядерного палива та обовʼязкові регламентні роботи. Як правило, такі ремонти проводять теплої пори року, щоб максимально використати потужність атомної генерації під час осінньо-зимового періоду.

Цього року ремонти проводять на восьми енергоблоках Рівненської, Південноукраїнської та Хмельницької АЕС. На Запорізькій АЕС планово-попереджувальні ремонти з моменту її окупації Росією не проводять.

- Роботи виконуються за графіком ремонтної кампанії,  погодженим Укренерго. Графік складений оптимально та враховує всю складність ситуації з енергопостачанням, - розповіли у компанії.

Останніми місяцями “Енергоатом” завершив ремонти трьох енергоблоків потужністю 2420 МВт. Загальна тривалість ремонтів зменшена на 22,3 доби від запланованої. В результаті АЕС виробили додаткові 171, 84 млн кВт електроенергії та підтримали енергосистему, скоротивши тривалість відключень у червні.

  • 7 червня «Енергоатом» повідомив, що після ремонту до енергомережі приєднали енергоблок-тисячник однієї з АЕС. Через це ситуація з вимкненнями електроенергії дещо покращилася. Роботи завершилися на 10 днів раніше запланованого терміну.
  • 7 червня Кабінет міністрів доручив органам державної влади знизити споживання електроенергії. Міністерства, центральні органи виконавчої влади, обласні державні адміністрації мають відмовитися від використання кондиціонерів, зовнішнього освітлення будівель та прилеглої території.