Завантажити ще

Через три роки після смерті Григорія Чапкіса на його могилі лише один вінок

Через три роки після смерті Григорія Чапкіса на його могилі лише один вінок
Фото: KP.UA

Сьогодні, 13 червня, виповнюється три роки з дня смерті видатного хореографа Григорія Чапкіса. За кілька днів до цього кореспондент Коротко про побував на його могилі на Байковому кладовищі у Києві і побачив, що там досі немає пам'ятника. Та й сама могила виглядає недоглянутою - окрім одного вінка, там нічого немає.

Ще рік тому, у 2023 році, Лілія Чапкіс, донька легендарного артиста, розповіла сайту ТСН.ua, що на кладовищі вже почалися роботи з облаштування пам’ятника її батькові. Вона зазначила, що за традицією, пам’ятник ставлять через рік після смерті людини. А процес із підготовки пам’ятника розпочали рік тому.

- У нас вже готовий проєкт пам’ятника батькові. Раніше не розпочинали роботи, бо було холодно. Проєкт розроблявся ретельно та довго, ми очікували на його закінчення десять місяців. Також потрібно було домовитися з робітниками. Процес триває, ми не спимо. Єдине, що ми за кордоном і, на жаль, приїхати до Києва не можемо, а у Григорія Миколайовича в місті нікого не залишилося - ні родичів, ні друзів. На жаль, через війну авіасполучення з Києвом зараз немає, а на дорогу потягом витрачається дуже багато часу. Тому приїхати ми поки не зможемо, лише під час відпустки, бо теж усі працюємо, - говорила донька хореографа минулого року.

Григорій Чапкіс - український хореограф, народний артист України, керівник Школи танцю Чапкіса. Головний балетмейстер ансамблю бального танцю «Натхнення» (наймолодшій учасниці якого 50 років). Був членом журі шоу «Танці з зірками», головою журі фестивалю «Містерія танцю». Професор кафедри сучасної хореографії факультету хореографічного мистецтва Київського національного університету культури і мистецтв.

  • Григорій Чапкіс був одружений чотири рази. Востаннє одружився за рік до смерті, у 90 років, із жінкою, молодшою від нього на 51 рік.
  • Донька від першого шлюбу, Лілія керує в Італії балетною школою «Чапкіс-Денс». Син від другого шлюбу, Григорій - власник школи хіп-хопу «Чапкіс-Денс» (Сан-Франциско). З 1999 по 2001 рік Григорій Чапкіс жив у дочки в Італії.
  • У грудні 2020 Чапкіса госпіталізували з двосторонньою пневмонією. Помер 13 червня 2021 року в Києві.  Йому був 91 рік. Похований 18 червня на Байковому кладовищі.