Завантажити ще

Картину Марчука продали за рекордну для українських художників суму - 300 тисяч доларів

Картину Марчука продали за рекордну для українських художників суму - 300 тисяч доларів
Фото: facebook.com/goldens.auction

Картину Івана Марчука "Зійшов місяць над Дніпром" продали за рекордну для українських художників ціну - 300 тисяч доларів. Про це повідомив аукціонний дім Goldens.

- Картина Івана Марчука "Зійшов місяць над Дніпром" була продана по останній ставці за 250,000 (загальна сума з комісією та авторським збором склала - 300 000 доларів США), що встановило новий світовий рекорд з продажів творів особисто Івана Марчука на українських та світових аукціонах. Ця сума також стала рекордною для всіх сучасних українських митців загалом на світових аукціонах, - розповіли в аукціонному домі.

Картину продали 8 червня на аукціоні “Колекційне класичне мистецтво”. Загалом під час аукціону продали 40% лотів. Ще один рекорд встановила скульптурна композиція Ольги Рапай (1929 - 2012) “Арлекін та П’єро” (шамот, глазур, 50 см, 2003), її продали за 35 тисяч доларів. 

- Дана сума перевищила не лише усі попередні продажі робіт скульпторки, а й української кераміки, в цілому. Даний результат є яскравим показником підвищення інтересу до української кераміки, що набирає обертів останнім часом, - повідомили в Goldens.

Ольга Рапай “Арлекін а П’єро”. Фото: gs-art.com

Ольга Рапай “Арлекін а П’єро”. Фото: gs-art.com

Також торги велися за роботи Абрама Маневича, Ісаака Пайлеса, Андрія Коцки, Миколи Глущенка, Олексія Шовкуненка, Ірини Беклемішевої, Ференца Семана, Романа Сельського, Ладо Гудіашвілі, Опанаса Заливахи й Миколи Максименка.

Серед творів, які не були продані на аукціоні та доступні у післяаукціонних продажах, - картини Петра Левченка, Володимира Орловського, Мігая Мункачі, Федора Манайла, Йосипа Бокшая, Адальберта Ерделі, Сергія Шишко, Володимира Патика та Віктора Зарецького. 

Картину «Зійшов місяць над Дніпром» (70 x 100 см, полотно, темпера) Іван Марчук (1936) написав у 1980 році. Її стартова ціна на аукціоні - 150 - 200 тисяч доларів.

  • За версією британського видання The Daily Telegraph Іван Марчук увійшов до 100 найвидатніших діячів нашого часу. 12 червня 2021 року президент України Володимир Зеленський підписав указ про створення музею Івана Марчука.
  • 4 червня 2022 року картину Івана Марчука "Сад спокуси" продали за рекордну для сучасного мистецтва України суму в 120 тисяч доларів.