22 червня
Завантажити ще

У київському метро збільшать інтервал руху поїздів через брак працівників

У київському метро збільшать інтервал руху поїздів через брак працівників
Фото: facebook.com/kyivmetro?locale=uk_UA

В КП «Київський метрополітен» виник гострий дефіцит фахівців робітничих професій. Через це доведеться збільшити інтервал руху між поїздами на одну хвилину у міжпіковий період та на 45 секунду у пікові години. Про це йдеться на Facebook-сторінці комунального підприємства.

Наразі на підприємстві є 83 вакансії машиністів електропоїздів, електромеханіків – 48, токарів і слюсарів за відповідними напрямами – 161. Причиною збільшення кількості вакансій є частково вимушена міграція, специфіка професій і мобілізаційна робота у зв’язку з воєнним станом. Зокрема, близько 7% метрополітенівців нині перебувають у лавах ЗСУ, і їхня кількість постійно збільшується.

Метрополітен постійно залучає нових фахівців,  проте це вузькопрофільне підприємство і підготовка та адаптація деяких професій потребує тривалого навчання. Наприклад, машиніст електропоїзда навчається 12 місяців.

- Враховуючи поточну кадрову ситуацію, найближчим часом будуть змінені графіки руху поїздів на всіх лініях підземки. Інтервали між поїздами будуть збільшені орієнтовно на одну хвилину в між «пік» та на 45 секунд у «пікові» години, - йдеться у повідомленні.

Підземні станції столичної метро є спорудами подвійного призначення та використовуються цілодобово як укриття під час повітряних тривог для десятків тисяч киян і гостей столиці. Для надійної та безперебійної роботи складного комплексу інженерних мереж і конструкцій працюють сотні висококваліфікованих фахівців, оперативно замінити яких немає змоги.

  • 28 травня стало відомо, що чернігівський драмтеатр вимушений призупинити роботу на невизначений термін через те, що з нього мобілізували сімох акторів, двох звукооператорів, монтувальника та музиканта-скрипаля.  
  • 22 травня міський голова Миколаєва Олександр Сєнкевич розповів, що у Миколаєві через нестачу водіїв зменшиться кількість комунальних автобусів. Причина нестачі - мобілізація.