Завантажити ще

17-річним українцям надсилатимуть повістки, якщо вони не стануть на облік у ТЦК, - ЗСУ

17-річним українцям надсилатимуть повістки, якщо вони не стануть на облік у ТЦК, - ЗСУ
Фото: Військова служба правопорядку у ЗСУ

Українцям, яким виповнилося 17 років, можуть вручати повістки, якщо вони не стануть на військовий облік. Про це повідомили у Сухопутних військах Збройних сил України.

Військові нагадали, що кожного року з січня до березня беруться на облік українці чоловічої статі, яким виповнюється 17 років. Це відбувається у районних (міських) територіальних центрах комплектування та соцпідтримки за місцем проживання.

Для взяття на військовий облік необхідно:

  • прибути до ТЦК у строки, визначені у повістці;
  • подати необхідні документи, перелік яких встановлює Міноборони.

- Юнаки, які з певних причин не стали на військовий облік, оповіщаються за місцем реєстрації за допомогою повісток для прибуття до ТЦК та постановки на військовий облік, - наголосили у Сухопутних військах.

При цьому там додали, що постановка на військовий облік не має відношення до мобілізації, що триває.

Раніше Кабмін ухвалив постанову, згідно з якою українці за кордоном зобов'язані повернутися до України та стати на облік до 14 червня. Це правило діє лише для чоловіків, які раніше знялися з обліку, щоб виїхати з країни.

  • Під час воєнного стану в Україні скасовано призов на строкову службу, але це не скасовує постановку підлітків на військовий облік. Коли треба отримати приписне посвідчення, чому це необхідно і до яких наслідків можуть призвести порушення правил – у матеріалі Коротко про.
  • Комітет Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності рекомендував до ухвалення в цілому законопроєкт, який передбачає, що за порушення правил військового обліку чоловіків зможуть штрафувати без складання протоколу.