15 липня
Завантажити ще

Тих чоловіків, що не стали на військовий облік, зможуть штрафувати заочно

Тих чоловіків, що не стали на військовий облік, зможуть штрафувати заочно
Фото: bukinfo.com.ua

Комітет Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності рекомендував до ухвалення в цілому законопроєкт, який передбачає, що за порушення правил військового обліку чоловіків зможуть штрафувати без складення протоколу.  Як повідомляє "Судово-юридична газета", це законопроєкт Кабміну №10379. 

Повідомляється, що протокол не складається у разі вчинення в особливий період адміністративних правопорушень, передбачених статтями 210, 210-1 цього Кодексу, розгляд яких віднесено до компетенції ТЦК, Центрального управління або регіональних органів СБУ (у частині правопорушень, вчинених військовозобов’язаними чи резервістами, які перебувають у запасі СБУ).

Згідно з документом,  чоловіка зможуть скласти штраф без його відома, якщо:

  • не оновив дані,
  • не повідомив ТЦК про зміну персональних даних (якщо ці дані відсутні стосовно неї в електронних реєстрах),
  • не з’явився за повісткою
  • вчинив інше порушення за цими статтями.

В той же час документом наголошується, що ТЦК має мати підтвердні документи про отримання виклику. Які саме це документи – у законопроєкті не конкретизовано. У виданні наголошується, що йти за аналогією із законом про посилення мобілізації стосовно дня вручення вимоги ТЦК, то підтвердженням отримання особою виклику можна вважати день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про неможливість вручення за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, що зареєстровані у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила ТЦК іншої адреси.

За словами члена Комітету ВР з питань правоохоронної діяльності Андрія Осадчука, це дозволяє в подальшому застосувати той же принцип, що і для штрафів за порушення швидкості, зафіксоване в автоматичному режимі. Про це він сказав в ефірі «УП».

Згідно з чинним законом, для того щоб притягнути до адміністративної відповідальності, потрібна особа, її присутність,  щоб скласти протокол про адміністративне правопорушення, і вже на підставі цього протоколу видати постанову, яка вже є документом для стягнення грошей, У разі прийняття законопроекту 10379 таку процедуру складання протоколу скасують.

Отже, на його думку, можливі заочні штрафи, відкриття виконавчих проваджень та відповідно, як зазначає Осадчук, блокування рахунків особи-порушника.

  •  Раніше Міноборони України оприлюднило список захворювань, з якими військовозобов'язані чоловіки визнаються придатними до служби. 
  • У Міноборони заявили, що згідно з новими змінами до наказу про ВЛК при визначенні придатності або непридатності військовозобов'язаного враховуватиметься не лише його хвороби, а й порушення функцій організму, до яких привели ці захворювання.