12 червня
Завантажити ще

Міносвіти попросило ветеранів навчити вчителів новому предмету «Захист України»

Міносвіти попросило ветеранів навчити вчителів новому предмету «Захист України»
Фото: defenceforukraine.com.ua

В Україні оголосили набір тренерів для навчання учителів оновленого шкільного предмета «Захист України». Тренерами можуть стати ветерани. Про це 23 травня повідомили міністр освіти Оксен Лісовий та міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

- Хто може стати тренером/-кою: вчителі предмета «Захист України» та суміжних предметів, інструктори центрів цивільного захисту, демобілізовані захисники і захисниці України, фахівці, які активно працюють з молоддю, - написав у своєму фейсбуці Лісовий.

Підготовка тренерів відбудеться 10–14 червня у Києві. Їм забезпечать проживання, трансфер та харчування. Після навчання тренери отримають сертифікати й будуть працювати з викладачами предмета «Захист України» у своїх громадах чи областях. Кошти для підвищення їхньої кваліфікації закладено у державну субвенцію. 

22 травня Верховна Рада ухвалила закон про оновлення предмета «Захист України» в 10-11-х класах. Раніше він називався “Захист Вітчизни” або “Довійськова підготовка” та викладався хлопчикам і дівчаткам окремо. Тепер поділ на групи під час навчання відбуватиметься не за статтю, а для відпрацювання практичних навичок.

У 2023 році уряд виділив із державного бюджету 1,74 млрд грн субвенції на програми підвищення кваліфікації викладачів курсу, а також закупівлю обладнання - від стрілецьких тренажерів та навчальних дронів до аптечок і медичних манекенів. Навчання відбуватиметься у спеціальних міжшкільних просторах (осередках). Замість уроку раз на тиждень передбачено тренінговий формат - діти раз на місяць проводитимуть цілий навчальний день у центрі.