28 травня
Завантажити ще

В Україні офіційно з'явилася професія фахівця із супроводу ветеранів

В Україні офіційно з'явилася професія фахівця із супроводу ветеранів
Фото: REUTERS

В Україні офіційно з'явилася професія фахівця із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб. Про це повідомило Міністерство у справах ветеранів.

- До Національного класифікатора України ДК 003:2010 “Класифікатор професій” професію “Фахівець із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб” (код КП 2446.2) внесено у розділ “Професіонали”, група “Професіонали у галузі соціального захисту населення”, - розповіли у відомстві.

Фахівець із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб надаватиме роз'яснення щодо можливостей, прав, гарантій, пільг, отримання публічних (електронних публічних), соціальних, освітніх, реабілітаційних, психологічних та інших послуг. Наприклад, з питань оформлення відповідних документів тощо.

- Всі потреби, що виникають у ветеранів та ветеранок у рамках переходу від військової служби до цивільного життя, мають знаходити фахову підтримку та допомогу, яка може бути забезпечена саме таким фахівцем із супроводу. Насамперед йдеться про індивідуальний професійний супровід, спрямований на допомогу нашим захисникам та захисницям в отриманні ними, зокрема, реабілітаційних, психологічних, освітніх та інших послуг, – сказав заступник міністра у справах ветеранів Максим Кушнір. 

Мінветеранів ініціювало процедуру розроблення професійного стандарту з професії фахівця із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб у 2023 році. Документ докладно описує трудові функції, ділянки роботи, а також різні рівні кваліфікації працівників.

Професійний стандарт розроблено з метою запровадження в Україні професійного супроводу ветеранів і ветеранок війни, членів їхніх сімей та родин загиблих воїнів на шляху переходу від військової служби до цивільного життя.

  • У березні Національна агенція кваліфікацій внесла до Реєстру кваліфікацій нову професію - «Кухар закладу освіти». Вона була розроблена у межах реформи шкільного харчування за ініціативи першої леді України Олени Зеленської.
  • Також у березні в Україні запрацювала єдина ветеранська лінія. Вона приймає звернення з питань, таких як психосоціальна підтримка, пільги для ветеранів та їхніх сімей, житлові питання, фінансова допомога, а також медичні питання, включаючи реабілітацію та лікування.