12 червня
Завантажити ще

Верховна Рада модернізувала предмет «Захист України» - школярі вивчатимуть дрони

Верховна Рада модернізувала предмет «Захист України» - школярі вивчатимуть дрони
Фото: sluga-narodu.com

Верховна Рада ухвалила закон про оновлення предмета «Захист України» в школі. Про це 22 травня повідомив народний депутат від “Слуги народу” Роман Грищук у своєму інстаграмі.

- 298 "за". Цим законом ми робимо важливу зміну в предметі. Прибираємо поділ у викладанні предмета на хлопчиків і дівчаток. І замість застарілого поняття «Допризивна підготовка юнаків» вводимо «Початкова загальновійськова підготовка». Найважливіші зміни у змісті предмета: прибираємо стройову підготовку і додаємо більш практичні навички - нформаційна безпека, домедична допомога, дрони, - розповів він.

Грищук нагадав, що раніше предмет називався ДПЮ, або «Захист Вітчизни». Співавторами законопроєкту виступили народні депутати з “Голосу” Інна Совсун та Роман Лозинський. Також уряд виділив 1,74 млрд на облаштування центрів «Захист України” в школах. А саме на інтерактивні тири, обладнання для домедичної допомоги, ремонти класів. До викладання «Захисту України» хочуть долучити ветеранів та волонтерські організації. Наразі велика кількість викладачів цього предмета - це вчителі фізкультури чи історії, які беруть на себе пів ставки навантаження.

- Потрібно, окрім підвищення кваліфікації нинішніх викладачів цього предмета, залучати ще й ветеранів, які готові будуть працювати у школі. Також важлива зміна - це модульність навчання. На модулі можна залучати сторонні громадські й ветеранські організації для більш поглибленого викладання предмета, - додав Грищук.

Законопроєктом вносяться зміни до низки статей законів: «Про військовий обов’язок і військову службу», «Про оборону України», «Про освіту» і «Про основи національного спротиву», повідомили у "Слузі народу".