Завантажити ще

У Китаї вийшла з в’язниці журналістка, яку засудили за репортажі про COVID-19

У Китаї вийшла з в’язниці журналістка, яку засудили за репортажі про COVID-19
Фото: кадр з відео 3.nhk.or.jp

У Китаї вийшла з в'язниці журналістка, що була засуджена на чотири роки за репортажі про події на початку епідемії COVID-19 у місті Ухань, де у 2019 році вперше виявили коронавірус. Про це пише NHK.

Чжан Чжань раніше була адвокатом. У 2020 році вона приїхала в Ухань - адміністративний центр провінції Хубей у Центральному Китаї. На початку пандемії жінка знімала репортажі, публікуючи в інтернеті розповіді місцевих жителів про їхнє життя під час тривалих карантинів та локдаунів.

 Журналістка у своїх матеріалах критикувала реакцію місцевої влади на спалах коронавірусу і викривала помилки чиновників. Після ряду публікацій Чжан затримали, звинувативши у поширенні неправдивої інформації. Суд засудив її до чотирьох років позбавлення волі за порушення громадського порядку.

Засудження Чжан Чжань  викликало хвилю міжнародної критики, уряд Сполучених Штатів в окремій заяві засудив рішення суду. Строк Чжан закінчився 13 травня.  За словами друзів журналістки,  вона залишається зі своєю сім’єю, але свободу її обмежено. Вони не виключають, що влада продовжує стежити за нею.

  • В 2024 році захворювання на коронавірус штаму "Омікрон" переважно має перебіг як звичайна респіраторна хвороба й не викликає тяжкої кисневої залежності, але залишається небезпечним для груп ризику.  
  • У січні поточного року в Україні зареєстрували перші випадки нового субваріанту штаму коронавірусу Омікрон – JN.1, який називають "Дженні". 
Новини по темі: Китай коронавірус COVID-19