21 травня
Завантажити ще

У трьох областях України підвищений епідемічний поріг захворюваності на грип та коронавірус

У трьох областях України підвищений епідемічний поріг захворюваності на грип та коронавірус
Фото: Зображення Leo із сайту Pixabay

У трьох областях України зафіксували перевищення епідемічного порогу через збільшення випадків ГРВІ, грипу та COVID-19. Про це 1 лютого повідомило Міністерство охорони здоров’я.

- За даними щотижневого моніторингу, станом на 31 січня зареєстровано високий рівень перевищення епідемічного порогу в Житомирській, Хмельницькій та Чернівецькій областях, - сказано на сайті МОЗ України.

У пʼяти областях — Вінницькій, Львівській, Рівненській, Тернопільській та Чернігівській — середній рівень. В інших регіонах — неепідемічний рівень, додали в МОЗ.

- Україна перебуває в середині епідемічного сезону з грипу та ГРВІ. Наразі через циркуляцію вірусів грипу у 22 регіонах країни спостерігається підйом захворюваності на ГРВІ, зокрема серед дітей. Враховуючи дані щотижневого моніторингу, очікується, що з січня і до квітня вірус грипу буде переважати над коронавірусною інфекцією, - розповів заступник міністра, головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.

У разі ускладнення епідситуації у тій чи іншій громаді обласні комісії ТЕБ і НС можуть локально впроваджувати карантин, нагадали в Міністерстві охорони здоров’я.

За попередній тиждень, з 22 по 28 січня, на ГРВІ, грип та COVID-19 захворіло 185 402 українці, з них 96 120 — діти до 17 років. Діагноз «COVID-19» встановлено протягом тижня 3 492 пацієнтам.

  • 31 січня МОЗ України повідомило, що з початку жовтня на грип, ГРВІ та COVID-19 перехворіло 2 288 634 українці, 54% — діти. Наразі у 20 регіонах циркулюють віруси грипу А та В. Від ускладнень грипу з початку епідсезону померло 14 українців старше 30 років, які не мали щеплення.
  • У січні в Україні зареєстрували перші випадки нового субваріанту штаму коронавірусу Омікрон – JN.1, який називають "Дженні".