13 червня
Завантажити ще

МОН рекомендує розпочати навчальний рік у серпні і навчатись по суботах

МОН рекомендує розпочати навчальний рік у серпні і навчатись по суботах
Фото: koda.gov.ua

Аби заклади освіти впродовж наступного осінньо-зимового періоду та опалювального сезону могли нормально працювати, МОН рекомендує до нового 2024/2025 навчального року запровадити ряд змін. Наприклад, навчальний рік для студентів (окрім перших курсів) розпочати в середині серпня. А суботи, поки тепло, зробити робочими. Про цей йдеться на сайті Міністерства освіти та науки.

- З середини листопада 2024 року до середини березня 2025 року планувати проведення заліково-екзаменаційної сесії, практичної підготовки, виконання курсових і кваліфікаційних робіт та подовжених канікул, а якщо потрібно, - продовжити заняття в дистанційному форматі. За потреби подовжити освітній процес у 2024/2025 навчальному році до кінця липня 2025 року, крім випускних курсів, - йдеться у повідомленні.

У тилових регіонах рекомендують забезпечити проведення освітнього процесу переважно офлайн, але з урахуванням безпеки учнів та за погодженням з обласними військовими адміністраціями.

У прифронтових та прикордонних областях, де існує ризик артилерійських обстрілів, РСЗВ, бомбових (КАБи) та ракетних атак (С-300) тощо, освітній процес можна здійснювати в укриттях. За погодженням з обласними військовими адміністраціями - на базі інших закладів освіти в тилових регіонах у змішаному або дистанційному форматі.

Для закладів професійної (професійно-технічної) освіти, якщо можливо, варто розпочати навчальний рік раніше 1 вересня для учнів П(ПТ)О другого і третього курсів. Використовувати суботні дні як робочі в теплі місяці року. Якщо є потреба, також можливо подовжити освітній процес до кінця липня 2025 року, крім випускних курсів.