Завантажити ще

Міносвіти призупинило процес об'єднання вишів

Міносвіти призупинило процес об'єднання вишів
Фото: mon.gov.ua

Міністерство освіти й науки призупиняє процес об'єднання вищих навчальних закладів на період вступної кампанії 2024 року. Про це повідомив міністр освіти Оксен Лісовий.

- 14 березня стартувала реєстрація на національний мультипредметний тест, а основну сесію тестування заплановано на період з 14 травня по 25 червня. Після цього розпочнеться вступна кампанія, і як вступники, так і навчальні заклади активно готуються до цього, – написав він.

Лісовий розповів, що саме з цієї причини на даний момент було ухвалено рішення не подавати уряду нові зміни у системі вищої освіти за винятком тих, які вже перебувають на розгляді у Центральному органі виконавчої влади. Це стосується трьох проєктів розпоряджень, які стосуються об'єднання навчальних закладів у Львові, Кривому Розі та Дніпрі.

Міністр зазначив, що протягом наступних кількох місяців МОН займатиметься розробкою плану розвитку окремих об'єднаних університетів та всієї мережі вищих навчальних закладів у майбутньому.

В Україні наразі діють 140 вищих навчальних закладів, підпорядкованих Міністерству освіти й науки. МОН вирішило провести реорганізацію та об'єднання навчальних закладів, щоб скоротити їхню кількість до 100. Ці рекомендації не включають конкретних закладів для реорганізації та параметрів їхнього вибору. Міносвіти планує вийти на модернізовану мережу вищих навчальних закладів до літа 2025 року.