Завантажити ще

Абітурієнтам з окупованих територій буде простіше вступати до магістратури, - нардеп

Абітурієнтам з окупованих територій буде простіше вступати до магістратури, - нардеп
Фото: t.me/Gryshyna_channel

Міністерство освіти і науки України спростить вступ на магістратуру для абітурієнтів з тимчасово окупованих територій. Про це 14 травня повідомила заступник голови фракції «Слуга народу», народний депутат, голова підкомітету з питань вищої освіти Юлія Гришина.

- Відомство вже готує проєкт наказу "Про внесення змін до Порядку прийому для здобуття вищої освіти у 2024 році". Документ передбачає вступ абітурієнтів з ТОТ на магістратуру до українських ЗВО без складання ЄВІ та ЄФВВ при вступі на спеціальності, яким надається особлива підтримка, - написала вона у своєму телеграм-каналі.

Гришина нагадала, що у березні надіслала відповідне депутатське звернення прем’єр-міністру Денису Шмигалю та міністру з питань реінтеграції Ірині Верещук через те, що цього року МОН змінило умови і вступники з ТОТ тепер мають приїхати на підконтрольну Україні територію і скласти іспити. Юлія Гришина закликала спростити умови вступу усім абітурієнтам з тимчасово окупованих територій, незалежно від спеціальності. 

У 2024 році вступ для здобуття ступеня магістра передбачає складання єдиного вступного іспиту (ЄВІ) або єдиного фахового вступного випробування (ЄФВВ). ЄВІ містить два блоки: тест загальної навчальної компетентності (ТЗНК) і тест з іноземної мови. ЄФВВ передбачає оцінювання готовності вступника до опанування програми магістерського рівня. ЄФВВ мають скласти вступники у магістратуру, які планують навчатись на спеціальностях дев'яти галузей знань: «Соціальні та поведінкові науки», «Журналістика», «Управління та адміністрування», «Право», «Публічне управління та адміністрування», «Міжнародні відносини», «Освіта / Педагогіка» (окрім «Фізичної культури та спорту»), «Інформаційні технології» та «Сфера обслуговування».

Перелік спеціальностей, яким надається особлива підтримка, можна подивитися у документі МОН.

Фото: t.me/Gryshyna_channel

Фото: t.me/Gryshyna_channel