22 червня
Завантажити ще

Рада підтримала, щоб дівчата та хлопці на рівних вивчали «Захист України» в школах

Рада підтримала, щоб дівчата та хлопці на рівних вивчали «Захист України» в школах

Верховна Рада у першому читанні прийняла законопроєкт про початкову загальновійськову підготовку. Нові норми скасовують поняття "допризовна підготовка" та розподіл у навчанні для хлопців і дівчат в рамках шкільного предмета «Захист України». Про це повідомив один із ініціаторів законопроєкту Роман Грищук.

- Зараз існують два поняття, що визначають систему підготовки:
допризовна та початкова загальновійськова підготовка, які суперечать один одному. У зв’язку з цим пропонуємо усунути колізію. Зміни дозволять актуалізувати підзаконні нормативні акти, що досі розділяють дівчат та хлопців під час вивчення предмета «Захист України» та обмежують навчання жінок у закладах вищої освіти, які хочуть викладати предмет, - пояснив Грищук.

Загальновійськова підготовка школярів у 10-11-х класах існувала і раніше, проте на уроках "Захист України" хлопці та дівчата навчалися за різними тематичними планами. Хлопці вчили основи військової підготовки, а дівчата - основи медичних знань. Приєднатися до “хлопчачого” курсу дівчата могли за бажанням, якщо батьки напишуть відповідну заяву. 

Такий розподіл, на думку авторів законопроєкту, сприяє стереотипізації ролі гендеру у питаннях захисту України. Тому документ замінює поняття «допризовна підготовка» на «початкова загальновійськова підготовка» і скасовує розподіл навчання за статтю.