Завантажити ще

Українських школярів на уроках навчатимуть управлінню дронами

Українських школярів на уроках навчатимуть управлінню дронами
Фото: .facebook.com/oksenlisovyi

Міносвіти збирається оновити шкільну дисципліну "Захист України", Як зазначають у відомстві, предмет має бути корисним та цікавим. Про це свідчить заява міністра освіти та науки України Оксена Лісового.

- Більше практики, актуальних знань та життєво необхідних навичків. І діти, і вчителі дають відгуки, що програма має бути актуалізована, а предмет – корисним та цікавим, – йдеться у заяві.

Лісовий пояснив, що якісна домедична допомога, мінна безпека, управління дронами та орієнтування на місцевості – це саме те, на що сьогодні є запит. За його словами, тому з вересня планується запустити пілот проєкту оновленої дисципліни – його реалізовуватимуть у школах з різних областей. За його словами, на основі відгуків вчителів та учнів, які братимуть участь у пілоті, програму дисципліни буде фіналізовано.

Також він додав, що для того, щоб пілот відбувся успішно, проводитиметься навчання для вчителів. Для цього планується залучити до співпраці міжнародні та громадські організації, які мають досвід навчання дорослих.

- Зокрема тих спеціалістів, які готові навчати вчителів роботі з симуляторами FPV дронів, мають спеціалізацію у топографії, домедичній допомозі та запобіганні травматизму, - пояснив Лісовий.

Нещодавно у Міністерстві освіти дали рекомендації керівникам установ професійної вищої та вищої освіти щодо початку 2023/2024 навчального року. А також за форматом навчання. Керівникам установ професійної вищої освіти, професійних коледжів, академій та університетів рекомендується розпочати навчальний рік 1 вересня 2023 року.