Завантажити ще

В енергосистемі України є дефіцит електроенергії - Укренерго

В енергосистемі України є дефіцит електроенергії - Укренерго
Фото: facebook.com/npcukrenergo

Дефіцит електроенергії наявний 18 квітня в енергосистемі протягом майже всієї доби. Він спричинений пошкодженнями, які росіяни завдали ракетними та дроновими ударами по українських електростанціях. Про це повідомили в Укренерго.

- Вранці та вдень диспетчерський центр залучає аварійну допомогу з енергосистем європейських країн. З 18:00 до 22:00 для бізнесу та промисловості будуть застосовані графіки обмеження потужності. Ці заходи не торкнуться об’єктів критичної інфраструктури та підприємств оборонного комплексу, - йдеться у повідомленні.

Для побутових споживачів обмеження споживання продовжують діяти на Харківщині. Споживачів просять ощадливо споживати електроенергію, а промисловість - максимально залучати імпорт електроенергії та використовувати за наявності альтернативні джерела живлення.

Також енергетики зазначають, що на теплових електростанціях продовжуються аварійно-відновлювальні роботи після масованої ракетної атаки 11 квітня. Роботі сонячних електростанцій перешкоджає щільна хмарність в усіх регіонах. На атомних електростанціях триває планова ремонтна кампанія.

Також через негоду знеструмлено п'ять населених пунктів у Київський та Сумській областях. З інших причин на ранок 18 квітня знеструмлено 402 населені пункти.

  • Внаслідок російських ударів знищена майже вся теплова електрогенерація України. Терористи атакують дамби, обладнання гідроелектростанцій  та газову інфраструктуру. Про це президент Володимир Зеленський заявив під час виступу на спеціальному засіданні Європейської ради.
  • Починаючи з березня 2024 року, РФ завдала три масовані удари по енергосистемі України. Ворог вивів з ладу до 7 ГВт потужностей генерації електроенергії. РФ завдала шкоди Дніпровській ГЕС у Запоріжжі, Харківській ТЕЦ-5, Зміївській і Трипільській ТЕС  компанії "Центренерго", Бурштинській та Ладижинській ТЕС компанії ДТЕК.