25 травня
Завантажити ще

Львівські нейрохірурги врятували дівчинку з Ірландії, видаливши частину мозку

Львівські нейрохірурги врятували дівчинку з Ірландії, видаливши частину мозку
Фото: facebook.com/1tmolviv?locale=ru_RU

Львівські дитячі нейрохірурги видалили частину півкулі мозку 4-річній пацієнтці з-за кордону, аби позбавити важких судомних нападів. Вони загрожували життю дитини та стримували розвиток. Тож родина з Британських островів здолала 3 тисячі кілометрів, аби звернутися за допомогою саме до спеціалістів найбільшого у західних областях України Центру нейрохірургії та хірургічного лікування епілепсії, що працює у Дитячій лікарні Святого Миколая у Львові. Про це повідомили у пресслужбі Першого медичного об'єднання Львова.

У Центрі лікують дітей з різних куточків України. А от із-за кордону - вперше. 4-річна Рейчел Гріббен із невеликого містечка у Північній Ірландії. Вона - третя донечка у родині. Коли дівчинці було півтора рочка, батьки помітили, що вона якось відстає в розвитку. У дитини з’явилися незначні посмикування тіла. А вже за кілька місяців вона перенесла перший важкий судомний напад. Медики діагностували епілепсію з епілептичними спазмами.

- Це такий вид судом, за яких по всьому головному мозку виникають розряди. Також лікарі виявили фокально-кортикальну дисплазію, тобто погано розвинені звивини мозку, які і провокували судоми,  - кажуть львівські медики.

Із кожним місяцем напади у Рейчел частішали. Протисудомна терапія зменшила їхню кількість, але вони все ж регулярно траплялися і далі стримували розвиток дівчинки. У пошуках порятунку батьки Рейчел натрапили на відомого американського нейрохірурга Люка Томича. Він сказав, що хірургічним шляхом дівчинку можна позбавити 80-90% нападів. І порадив ірландській родині звернутися за допомогою до команди українських спеціалістів, яку очолює досвідчений нейрохірург Дитячої лікарні Святого Миколая Михайло Ловга.

У Львові лікарі детально обстежили дівчинку і виявили патологію кори головного мозку. Зібравши всю інформацію, команда нейрохірургів взялася за ретельне планування операції. Надважливо було обрати найбезпечніший варіант доступу до ураженої ділянки мозку. Поетапно відкрили порожнину черепа, знайшли змінену зону, відділили її і поетапно від’єднали. А потім - видалили повністю. Вкрай важливо було бути максимально далеко від ділянки, яка відповідає за рухи кінцівками.

Операція тривала сім годин. Втручання минуло успішно. Завдяки операції вдалося досягти бажаного результату. Судоми повністю відсутні і більше не затримуватимуть розвиток дитини. Рейчел вже повернулася додому - до Північної Ірландії.

  • Медики лікарні Святого Пантелеймона, що у Львові, вперше зробили операцію на мозку з пробудженням дорослій людині. Раніше два такі хірургічні втручання провели дітям. 
  • В Україну зі США прибули двоє нейрохірургів, які разом зі своїми українськими колегами беруться за найскладніші випадки та оперують навіть під час повітряної тривоги. Серед них був і лікар Люк Томич. Його бабуся з дідусем та дружина - з України. Ще у 2014 році вони започаткували сімейний фонд "Разом для України". Поряд із українськими лікарями прооперували вже майже сотню дітей, не зупиняються й зараз.

Фото
Фото
17 Квiтня14:11