21 червня
Завантажити ще

В Україну для проведення надскладних операцій прибули нейрохірурги зі США

В Україну для проведення надскладних операцій прибули нейрохірурги зі США
Фото: tsn.ua

В Україну зі США прибули двоє нейрохірургів, які разом зі своїми українськими колегами медики беруться за найскладніші випадки та оперують навіть під час повітряної тривоги. Про це повідомляє ТСН.

Як розповів лікар Люк Томіч, його бабуся з дідусем та дружина з України. Ще у 2014 році вони започаткували сімейний фонд "Разом для України". Поряд із українськими лікарями прооперували вже майже сотню дітей, не зупиняються й зараз.

- Не можна сказати, що все тут дуже безпечно, війна йде. Я знаю, вже кілька разів були вибухи тут, у Львові. Просто було важливо зараз приїхати та показати, що ми з вами, – заявив Люк.

Його колега Джонатан Форбс зазначив, що раніше чотири роки провів із американськими військовими в Афганістані. А тому знає, що таке бомбардування та їхні наслідки. І те, що ворожі війська вбивають цивільних, бомбардують лікарні – це жахливо, каже медик.

Найближчим часом на допомогу від американських фахівців чекає 16-річна Іра. У неї рідкісна хвороба судин, через яку слабнуть м'язи і іноді дівчина не може навіть ходити. Тож дівчинці потрібна операція.

- Складне та рідкісне втручання. Я бачив, як їх виконують кілька разів, але не мав можливості самостійного виконання, – каже завідувач відділення дитячої нейрохірургії Михайло Логу.

За цей приїзд українські та американські нейрохірурги провели три складні втручання. Зараз планують свій наступний візит та сподіваються, що він буде вже у мирну Україну.