14 липня
Завантажити ще

Львівські нейрохірурги вперше виконали операцію на мозку, розбудивши пацієнта

Львівські нейрохірурги вперше виконали операцію на мозку, розбудивши пацієнта
Фото: facebook.com/1tmolviv

Медики лікарні Святого Пантелеймона, що у Львові, вперше зробили операцію на мозку з пробудженням дорослій людині. Раніше два таких хірургічних втручання провели дітям. Про це повідомляє Перше медичне об'єднання Львова.

Пацієнтом став 28-річний чоловік із Львівщини. Звернувся він до лікарів зі скаргами на головний біль, втрату свідомості, судоми та порушення рухів у правих руці та нозі. Напади призводили також до тимчасової втрати мовлення. Лікарі з’ясовали причину судомних нападів - їх провокувала 5-сантиметрова пухлина у лобній частці головного мозку. 

Тож аби усунути новоутвір та не пошкодити при цьому життєво важливі структури мозку, команда лікарів вирішила застосувати новий метод - AWAKE CEANIOTOMY. Це втручання з пробудженням. Перед безпосереднім видаленням пухлини анестезіологи виводять пацієнта з наркозу і головну частину операції він знаходиться при свідомості. З ним розмовляють, аби нейрофізіологи та афізіологи мали змогу контролювати його здатність рухати кінцівками та говорити. Нейрохірурги при цьому впевнені, що не зачіпають функціонально важливих зон мозку. Тобто операція з пробудженням дає змогу зберегти не лише життя, а і його якість.

Операція тривала шість годин. Лікарям вдалося видалити пухлину, a важливі ділянки мозку залишилися неушкодженими. На сьомий день після операції чоловіка виписали з лікарні.

Фото
Фото
05 Травня 202312:14