Екіпажі мінних шукачів "Чернігів" та "Черкаси", які національні ВМС отримали від Великої Британії, вже пройшли підготовку та несуть службу. Україна очікує ще на три кораблі, які готуються до передачі від Нідерландів та Бельгії. Про це в ефірі телемарафону "Єдині новини" заявив речник Військово-морських сил ЗСУ Дмитро Плетенчук. Адже зараз однією з головних загроз у Чорному морі залишається мінна небезпека.
- Чорне море потребує повноцінної операції з розмінування. Вона вже спланована, штаб створений, екіпажі кораблів готуються. Однак наразі через дію конвенції Монтре ці кораблі не можуть потрапити до акваторії Чорного моря, - сказав речник ВМС.
Плетенчук зазначив, що міни - це спільна проблема України та її сусідів по Чорному морю. У тому числі трьох членів НАТО - Румунії, Болгарії та Туреччини. Українські екіпажі, які готувалися до роботи на кораблях "Черкаси" та "Чернігів", переданих Британією для Військово-морського флоту України, вже пройшли підготовку.
- Вони вже несуть службу. Минулого року вони отримали оцінку сумісності першого рівня з країнами НАТО. Цього року ми сподіваємося отримати найвищу оцінку - другий рівень сумісності. Крім того, ще три кораблі готуються до передачі від Нідерландів та Бельгії. І ці екіпажі теж продовжують навчання. Загалом ми плануємо отримати п'ять кораблів, які є протимінними, – сказав речник Військово-морських сил ЗСУ.