Завантажити ще

Генштаб підтвердив знищення корабля «Цезар Куніков» та розповів перші детали

Генштаб підтвердив знищення корабля «Цезар Куніков» та розповів перші детали
Фото: wikipedia.org

В ніч на 14 лютого українські спеціалісти Головного управління розвідки підбили за допомогою дронів російський великий десантний корабель "Цезар Куніков" у Чорному морі. Генеральний штаб ЗСУ вже офіційно підтвердив цю інформацію.

- Збройні сили України спільно з підрозділами ГУР МО знищили великий десантний корабель окупантів – «Цезар Куніков». У момент ураження він перебував у територіальних водах України поблизу Алупки, - зазначили в Генштабі ЗСУ.

Зранку ЗМІ повідомляли, що корабель був підбитий поблизу селищ Сімеїз і Кацівелі. Місцеві розказували про дим і звуки, схожі на детонацію боєприпасів. Також над морем літала російська авіація.

- Ціль розкішна. Брав участь у грузинській війні, операціях в сирії і базується в окупованому Криму. Подобається!  - прокоментував інцидент нардеп Олексій Гончаренко.

Написав про знищення корабля і журналіст Андрій Цаплієнко.

- До місця вибуху в морі підійшов воєнний корабель РФ і підводний човен. Спроба рятувальної операції, - підписав він відео, на якому видно корабель та дим навколо нього.

«Цезар Куніков» (БДК-64) — великий десантний корабель проєкту 775 (775/II) Чорноморського флоту ВМФ Росії з базуванням у Севастополі. Входить до складу 197-ї бригади десантних кораблів 39-ї дивізії морських десантних сил.

У квітні 2022 року стало відомо, що командир БДК «Цезар Куніков», капітан 3-го рангу Олександр Чирва помер у результаті поранень, отриманих під час російського вторгнення в Україну.

  • 18 січня у тимчасово окупованому РФ Севастополі затонув російський сторожовий корабель типу "Тарантул". 
  • У ніч проти 26 грудня у тимчасово окупованій Феодосії ЗСУ знищили великий десантний корабель Військово-морських сил Російської Федерації "Новочеркаськ".