15 червня
Завантажити ще

Українці за кордоном масово пішли за паспортами - у мережі опублікували відео черг

Українці за кордоном масово пішли за паспортами - у мережі опублікували відео черг
Фото: TikTok dmytro_original_7

Після прийняття закону про мобілізацію українці за кордоном масово пішли оформлювати паспорти. Користувачі соцмереж опублікували черги у Празі та Варшаві біля державного підприємства "Документ", які розтягнулася на кілька десятків метрів. 

Українці мають час оформити документи за старими правилами, поки новий закон про мобілізацію не набув чинності. Коли це станеться, то консульські послуги будуть надавати лише за наявності військового квитка. Подібний ажіотаж довкола оформлення паспортів спостерігався у грудні 2023 року, коли опублікували законопроєкт про мобілізацію. 

Зазвичай паспорти можна було оформити в українських консульських установах за кордоном. Але з початком повномасштабного вторгнення Росії з України виїхали мільйони українців і консульства, які й раніше були перевантажені, перестали справлятися з цим потоком. 

Тому у деяких містах Європи відкрилися паспортні сервіси державного підприємства "Документ", яке має повноваження посередника, щоб пришвидшити прийом і обробку документів. Такі центри діють в Польщі (у Варшаві, Кракові, Вроцлаві та Гданську), Німеччині (Кельн та Берлін), Іспанії (Валенсія та Мадрид), Туреччині (Стамбул), Словаччина (Братислава), Чехії (Прага) та Італії (Мілан).

@__parsival__ #дпдокумент #варшава#паспорт #загранпаспорт ♬ оригінальний звук - __PARSiVAL__

@dmytro_original_7 #praha #мобілізація #закон #паспортнийсервіс #топ ♬ оригінальний звук - Dmytro_Original_7

Новини по темі: паспорт Мобілізація