20 червня
Завантажити ще

Верховна Рада схвалила закон про мобілізацію - без питань про демобілізацію та ротацію

Верховна Рада схвалила закон про мобілізацію - без питань про демобілізацію та ротацію

Верховна Рада схвалила у другому читанні урядовий законопроєкт про мобілізацію. «За» проголосували 283 депутати. Про це повідомили народні депутати Ярослав Железняк та Олексій Гончаренко.

Перед голосуванням у другому читанні депутати вилучили із законопроєкту питання демобілізації та ротації військовослужбовців. Це була ініціатива головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського. Він пояснив це тим, що питання демобілізації та ротації потребують більш детального аналізу та додаткового вивчення. 

Тепер закон має підписати президент Володимир Зеленський. Лише після цього закон буде офіційно оприлюднений і набуде чинності через один місяць з дня, наступного за днем його опублікування.

Основні положення закону про мобілізацію:

  • Уточнення даних у ТЦК. Громадяни повинні уточнити свої дані протягом 60 днів після набрання законом чинності. Йдеться про цивільних осіб, які отримали 2 чи 3 групу інвалідності після 24 лютого 2022 року, а також тих громадян, які були "обмежено придатними".
  • Електронний облік. Реєстрація в е-кабінеті військовозобов’язаного, до якого ТЦК зможуть надсилати електронні повістки, є добровільною.
  • Обмеження для українців за кордоном. Військовий облік за кордоном визначає Кабмін. Оформити закордонний паспорт та паспорт громадянина України можна буде лише за наявності військово-облікових документів.
  • Обмеження для ухилянтів. Законопроєкт передбачає тимчасове обмеження права керування транспортними засобами за рішенням суду. Обмежити не зможуть лише у двох випадках: якщо встановлення такого обмеження позбавляє особу основного законного джерела доходу; особа використовує транспортний засіб у зв’язку з інвалідністю чи перебуванням на його утриманні особи з інвалідністю I, II групи, або дитини з інвалідністю. Пункт про блокування банківських рахунків із закону вилучили.
  • Кредити для військовослужбовців. Військовослужбовці, які уклали свій перший контракт, мають право на компенсацію 50% від першого внеску за іпотечним кредитом.
  • Скасування строкової служби. Запроваджується базова військова служба замість строкової, яку повинні будуть пройти громадяни від 18 до 25 років.