Завантажити ще

Через укус кліща у 18-річного львів'янина з'явилося рідкісне ускладнення

Через укус кліща у 18-річного львів'янина з'явилося рідкісне ускладнення
Фото: 2beesclinic.com.ua/фото ілюстративне

До Львівської обласної інфекційної лікарні госпіталізували 18-річного мешканця Львова, в якого непролікована хвороба Лайма (бореліоз) спровокувала рідкісне ускладнення – акродерматит. Лікарі йому приписали специфічні антибіотики і чекають, як організм на них відреагує. Про це повідомляє ZAXID.NET.

Як розповіли лікарям батьки хлопця, кілька років тому, ще у дитинстві, хлопця у Карпатах вкусив кліщ. Через якийсь час на шкірі з’явилися червоні плями у вигляді кілець. Вони є одним із симптомів хвороби Лайма (бореліозу). Хлопець тоді не звернувся по допомогу до медиків і не лікував хворобу Лайма, а еритеми за якийсь час зникли.

Через рік після цього у нього почали боліти суглоби. Біль був настільки сильний, що хлопець ледве пересувався. Він звернувся до ревматологів, стало трохи легше, але біль у суглобах час від часу повертався. Два тижні тому у нього на верхніх і нижніх кінцівках, щоках з’явилися плями, схожі на еритеми. Після обстежень медики скерували хворого до інфекційної лікарні Львова.

Лікар-інфекціоніст Каріна Калайдіна повідомила, що у пацієнта всі аналізи на бореліоз - позитивні. І висипання на шкірі, які є у нього, - це акродерматит - третя стадія недолікованого бореліозу. У пацієнта знову болять суглоби. Окрім того, у нього виявили міокардит (запалення серцевого м'яза), який також спровокований непролікованим бореліозом.

Зараз пацієнт проходить 28-денне лікування специфічним антибіотиком. Лікарі очікують, як організм відреагує на лікування.  Останній раз у лікарні з таким діагнозом лікували пацієнта 12 років тому.

  • В українського музиканта Антона Крамера виявили хворобу Лайма. Про це артист розповів у Instagram. За словами виконавця, щоб встановити точний діагноз, він звертався за допомогою до шести лікарів і на це пішло пів року.
  • Хвороба Лайма характеризується ураженням шкіри, суглобів, нервової та серцево-судинної систем.
Новини по темі: Медики Лікарі Хвороби