Завантажити ще

В Україну повернувся лелека Грицько - за його гніздом можна спостерігати онлайн

В Україну повернувся лелека Грицько - за його гніздом можна спостерігати онлайн
Фото: youtube.com/watch?v=MwmdN5MP3OY

Лелека Грицько, з гнізда якого в селі Леляки Полтавської області ведеться  цілодобовий стрім на YouTube-каналі, повернувся в Україну.   Як зазначається в описі до каналу, Грицько повернувся 19 березня о 17:43. За ним та Одаркою пильнують науковці Національного природного парку “Пирятинський”, який розташований поруч із селом.

 - Як ми його чекали, нашого красеня. З нетерпінням чекаємо на Одарочку… Кожного року лелеки надихають нас своїм прильотом навесні… Наш Грицько не тільки прекрасний батько, а й рекордсмен парку “Пирятинський”. За гніздові сезони 2022 та 2023 років він разом з Одаркою виховав п'ять пташенят. Це взагалі унікальне явище, оскільки, як правило, родина лелек виховує двох-трьох дітей”, – зазначають автори YouTube-каналу, якого цитує IMI. 

Цього року напрям огляду камери змінили на північний. Це зробили для того, щоб до поля зору не потрапляла міжміська автомобільна дорога.

- Заважають пакети перед очима. Їх у гніздо приніс сам лелека Грицько. Для нього вони – зручний будівельний матеріал. Поліетилен переплівся з гіллям, підстилкою гнізда. Через незручний під’їзд дістатися до пакетів складно. Та й дуже скоро птахи понаносять нових. Нехай це нагадає всім нам, що треба зробити нашу країну чистою, – наголошують автори каналу.

Трансляція лелек була створена Національним природним парком  “Пирятинський” та запущена у 2023 році. Зібраний відеоматеріал  використовується науковцями, студентами кафедри екології та зоології Київського національного університету імені Тараса Шевченка для вивчення гніздової поведінки лелек. 

  • У листопаді 2023 року чорногуз під час жалобної ходи приєднався до траурної процесії у Ямпільському районі, коли ховали полеглого на фронті захисника. Після цього його поселили у  Подільському зоопарку. Птаха назвали Буся. Навесні його планують випустити на волю.  
  • У червні 2023 року лелека приземлився поблизу залізничного вокзалу в Одесі. Його забрали до міського зоопарку. 
Новини по темі: Весна Лелеки