25 травня
Завантажити ще

Польські фермери анонсували сотні протестів по всій країні

Польські фермери анонсували сотні протестів по всій країні
Фото: Lech Muszyński /PAP

Польські фермери планують на середу, 20 березня, сотні демонстрацій та блокад по всій території Польщі. Про це повідомляє RMF24.

На опублікованій у мережі карті блокпостів позначено вже понад 400 точок, у тому числі з десяток - на під’їздах до Варшави. Поліція попередила також про труднощі на вулицях Кракова, де протестувальники планують заїхати безпосередньо у місто. Проблеми можуть бути також у Гданську, де акція на вулицях міста триватиме з 10-ї до 16-ї години. Громадян закликають цього дня пересісти з особистих авто на громадський транспорт, щоб уникнути заторів.

Мерія Вроцлава, де фермери також хотіли протестувати у місті, не дала дозволу на акції в адміністративному районі міста з аргументами, що це створить проблеми для дорожнього руху та безпеки містян. Організатори хочуть оскаржувати рішення у суді.

Згодом стало відомо, що маніфестації пройдуть у 500 місцях, паралізована буде "вся країна". Завтрашній протест має стати найбільшим із усіх проведених досі, це буде “зірковий рейд на кожне воєводське місто”, до міст заїжджатимуть трактори, повідомила пресслужба незалежної профспілки фермерів “Солідарність”.

  • Польські фермери протестують вже кілька місяців. Гасла протесту ті ж самі, що й під час попередніх акцій по всій території Польщі та на кордоні з Україною: фермери хочуть змін до вимог, які накладають на них згідно з новим екологічним законодавством ЄС, та регулювання напливу на європейський ринок "продукції з України та інших країн поза межами ЄС".
  • Польські фермери заблокували рух на автомагістралі А2 поблизу Слубіце, яка з'єднує Варшаву та Берлін. Там фермери стоять ще з середини дня неділі, рух повністю перекрито. Згодом заблокували також трасу 32 в районі селища Губінек. Там протестувальники пропускають лише машини прикордонників, швидкої та поліції. Ця акція триватиме до 20 березня.
Новини по темі: Польща Протести блокада