Завантажити ще

Через блокування польськими фермерами двох трас на німецькому кордоні утворилися кілометрові затори

Через блокування польськими фермерами двох трас на німецькому кордоні утворилися кілометрові затори
Фото: Lech Muszyński /PAP

Польські фермери заблокували рух на автомагістралі А2 поблизу Слубіце, яка з'єднує Варшаву та Берлін. Там фермери стоять ще з середини дня неділі, рух повністю перекрито. Згодом заблокували також трасу 32 в районі селища Губінек. Там протестувальники пропускають лише машини прикордонників, швидкої та поліції, повідомляє RMF24.

Протестувати польські фермери почали у неділю, 17 березня, з 13:00, перекривши трасу поблизу Слубіце. Акцію обіцяли проводити до 20:00 20 березня. Речник польської поліції, заступник інспектора Марчін Малуди повідомив, що "рух автострадою А2 поблизу Слубіце буде перекрито з обох боків". Під час акції на розв'язках цілодобово працюватимуть поліцейські патрулі.

Водіїв у районі містечка Йорданово направлять в об’їзд північніше через дорогу S3. Окремі мандрівники, які спілкувалися з журналістами рано-вранці 18 березня, повідомили, що на об’їзному шляху через Ольшину утворилися затори завдовжки близько 5 км.

Це значно ускладнить рух для водіїв. Тож поліція звертається до них з проханням бути обережними.

  • Польські фермери протестують вже кілька місяців. Гасла протесту ті ж самі, що й під час попередніх акцій по всій території Польщі та на кордоні з Україною: фермери хочуть змін до вимог, які накладають на них згідно з новим екологічним законодавством ЄС, та регулювання напливу на європейський ринок "продукції з України та інших країн поза межами ЄС".
  • Раніше польські фермери на кордоні повністю перекрили рух вантажівок із України на чотирьох напрямках у пунктах пропусків "Шегині", "Ягодин", "Угринів" та "Устилуг".
Новини по темі: Кордон поляки блокада