Завантажити ще

На Хмельниччині жінка стала посмертним донором для чотирьох пацієнтів

На Хмельниччині жінка стала посмертним донором для чотирьох пацієнтів
Фото: suspilne.media

У Шепетівці лікарі визначили клінічно мертвою 52-річну жінку. Її близькі погодились на донорство. Серце, печінка та дві нирки були використані для трансплантації чотирьом пацієнтам у Києві та Львові. Про це розповів "Суспільному" завідувач відділення анестезіології та інтенсивної терапії Шепетівської багатопрофільної лікарні Валерій Сивоконюк.

8 березня жінка впала з велосипеда та отримала черепно-мозкову травму, команда нейрохірургів провела операцію, проте травма завдала серйозної шкоди головному мозку пацієнтки.

Лікар Валерій Сивоконюк повідомив, що приїхала команда трансплантологів із Києва та Львова для вилучення органів. Серце було відправлене до Інституту серця до Києва, де за кілька годин його успішно пересадили молодій людині. Печінку та дві нирки було взято львівською бригадою лікарів та також успішно пересаджено молодим людям. Усі операції було проведено вчасно.

  • 3 жовтня в Україні вперше провели спліт-трансплантацію печінки, пересадивши органи дитині та дорослій людтні. Львівські лікарі також пересадили нирки та серце. Донором став 15-річний юнак, врятовані п'ять життів, включаючи трьох дітей. Батьки ухвалили рішення про донорство.
  • 14 вересня однорічній дитині із синдромом Гурлера – тяжке захворювання обміну речовин - пересадили кістковий мозок. Донором став 26-річний американець.
  • 23 квітня журналісти Коротко про писали про те, що люди можуть стояти роками у черзі на трансплантацію та що один посмертний донор може врятувати багато життів.