Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Вперше в Україні пересадили донорську печінку, розділивши орган на дві частини

Вперше в Україні пересадили донорську печінку, розділивши орган на дві частини
Фото: facebook.com/1tmolviv

Вперше в Україні виконана спліт-трансплантація печінки - донорський орган під час операції розділили на дві частини, які успішно пересадили малюку і дорослому. Ці унікальні втручання виконали спеціалісти Національного інституту хірургії та трансплантології ім. О.Шалімова у Першому медоб’єднанні Львова. Окрім того, львівські медики пересадили іншим пацієнтам нирки та серце. Донором став 15-річний юнак, який помер внаслідок крововиливу у мозок. Про це повідомили у пресслужбі Першого ТМО.

Таким чином лікарям вдалося врятувати п’ять життів, троє з яких - діти. А донором втретє в історії України стала дитина. Батьки 15-річного хлопчика, який помер через крововилив у мозок, ухвалили дуже складне, але правильне рішення. Завдяки цьому навіть після смерті їхній син продовжив жити.

 Зокрема, він подарував шанс на життя Луці із Житомирщини. Йому лише 1,3 рочка. У малюка біліарна атрезія. Його печінка поступово відмовляла. Без операції у дитини лишалося хіба кілька місяців. Лука отримав меншу долю печінки. Більшу хірурги пересадили 20-річному чоловіку з Винників.

Серце отримав 11-річний Владик з Тернопільщини. Діагноз - делятаційна кардіоміопатія - йому встановили в шість місяців. Недугу спровокувало важке запалення легень. Серце хлопчика могло зупинитися будь-якої миті: воно було втричі збільшене та заледве поміщалося в грудній клітці.

Запрацювали нові нирки і у 12-річного Гени з Харкова та 18-річного Івана з Черкащини. Тепер вони нарешті можуть забути про апарат гемодіалізу та жити повноцінним життям.  

Минув рівно тиждень після трансплантацій. Нині усі пацієнти почуваються добре.

Раніше першу в Україні успішну одночасну трансплантацію підшлункової залози та нирки виконали львівські медики у лікарні Святого Пантелеймона. Органи отримала 33-річна медсестра Олена Ткачук із Рівненщини. Операція із трансплантації підшлункової вважається однією із найскладніших.