Завантажити ще

У Канаді помер Данило Мигаль, який із прапором України станцював гопак на матчі футбольної збірної СРСР

У Канаді помер Данило Мигаль, який із прапором України станцював гопак на матчі футбольної збірної СРСР
Фото: facebook.com/luc.thunderbay

У п'ятницю, 8 березня, помер канадець українського походження Данило Мигаль, який у 1976 році під час півфінального футбольного матчу Олімпійських ігор між збірними СРСР та НДР вибіг у вишиванці на поле з прапором України та станцював гопак. Йому було 68 років. Про це йдеться на сторінці спільноти League of Ukrainian Canadians - Thunder Bay.

На Олімпіаді 1976 року в Монреалі збірна СРСР з футболу здобула «бронзу», обігравши в матчі за третє місце бразильців. Та команда була майже повністю сформована з гравців київського «Динамо», які буквально за рік до Олімпійських ігор у Канаді здобули Кубок володарів кубків і Суперкубок Європи. Керував командою дует Валерія Лобановського та Олега Базилевича.

Яскравий перформанс відбувся 27 липня 1976 року, коли у матчі 1/2 фіналу між СРСР та НДР на поле Олімпійського стадіону в Монреалі вибіг із прапором України та станцював гопак Данило Мигаль – перший український стрікер. Рішення вибігти на поле було спонтанним, а коментатор матчу подумав, що Мигаль тримає у руках прапор НДР. До речі, кадрів ані з прапором, ані з забігом юнака в СРСР не побачили: матч показували в запису, тому ці моменти вирізали з ефіру.

Поліція затримала чоловіка на годину. Мигаль пояснив свій вчинок тим, що так протестував проти окупації України радянською владою. У СРСР цей епізод із трансляції прибрали.

  • Народився Данило Мигаль 28 грудня 1955 року в Тандер-Бей (Онтаріо, Канада) в родині українських емігрантів. Батько - Богдан Мигаль, лікар у дивізії «Галичина», родом із Івано-Франківщинини. Через політичні погляди емігрував до Канади, де одружився з українкою Вікторією-Анною Балабух, яка народилася вже у Канаді у сім'ї українців, працювала медсестрою. Родина Мигалів підтримувала дружній зв'язок із Йосипом Сліпим.
  • Україна засуджує рішення Виконавчого комітету Міжнародного олімпійського комітету про допуск росіян та білорусів на Олімпіаду-2024 у нейтральному статусі та не виключає можливості бойкоту змагань.