Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Українські полярники розповіли про гриби, які ростуть в Антарктиді, і чи можна їх їсти

Українські полярники розповіли про гриби, які ростуть в Антарктиді, і чи можна їх їсти
Фото: facebook.com/AntarcticCenter

У суворій  Антарктиці після дощів ростуть справжнісінькі гриби. І це не якісь там плісняви, а справжні, як в українських лісах – з шапинками та ніжками. Є серед них і їстівні, розповіли у Національному антарктичному науковому центрі.

За словами науковців, в Антарктиці відомо близько 20 видів шапинкових грибів. Представники кількох з них є в районі Аргентинських островів - півострова Київ. Одні мають темніші плодові тіла й схожі на лисички, а інші виглядають, як маленькі опеньки.

- Вони зустрічаються на куртинах мохів, у товщі яких розвивається їхня мікориза. Полюбляють захищені умови на товстих мохових банках чи луговинах килимкових мохів, - кажуть полярники.

Однак їсти можна не всі і слід бути вкрай обережними. Дослідження показали, що деякі види можуть бути дуже токсичними, а більшість видів взагалі недосліджені. Тай наїстися ними навряд чи вдасться - вони дуже рідкісні і з'являються лише в сприятливі роки.

  • Вперше в історії України проводиться дослідження рослинності в Антарктиді. Українсько-чеська наукова експедиція спільно з чеською антарктичною програмою розпочала цей унікальний проєкт з метою вивчення зелених куточків континенту та їхньої реакції на зміни клімату. 
  • Українські полярники показали, як виглядає антарктичне літо. Цього літа були зафіксовані максимальні +5℃ (3 січня) та мінімальні -1,2℃ (12 січня). Полярники вивчають вплив зміни клімату на рослинність в Антарктиді, відстежуючи поширення кущів та роль пінгвінів у процесі озеленення.