Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

В РФ заявили про готовність передати Україні тіла загиблих під час падіння Іл-76 – коментар Юсова

В РФ заявили про готовність передати Україні тіла загиблих під час падіння Іл-76 – коментар Юсова
Фото: t.me/astrapress/46763

Росія готова передати українській стороні тіла військовополонених, які загинули під час падіння Іл-76 у Бєлгородській області 24 січня. Як повідомляють російські ЗМІ, про це заявила уповноважена із прав людини РФ Тетяна Москалькова.

За словами представниці РФ, для передачі тіл «все необхідне з погляду процедури є». Вона додала, що «перебуває в контакті з представниками України у справі про падіння літака» і що українська сторона «цікавилася можливістю передачі тіл».

Москалькова уточнила, що це питання вона обговорює з уповноваженим Верховної Ради України Дмитром Лубінцем, якому до цього вона нібито "дала всі відповіді на запитання про інцидент".

- Щодо тіл − я одразу ж повідомила, що в нас є підтвердження і всі ДНК, які, за висновком експертизи, дають змогу зробити ідентифікацію особи, − заявила уповноважена з прав людини РФ.

Юсов завив, що робота щодо передачі тіл триває

Коментуючи заву російської уповноваженої з прав людини, представник ГУР Андрій Юсов повідомив "Українській правді», що Україна неодноразово зверталась до держави-агресора з приводу передачі тіл начебто загиблих на борту Іл-76 українських військовополонених.

- Робота в цьому напрямку триває. Як і розслідування щодо обставин того, що насправді відбулося з бортом Іл-76 і хто насправді там знаходився. Контакт із цього приводу є. Коли можна буде говорити про результати, ми повідомимо, − заявив Юсов.

  • 24 січня Міноборони РФ заявило про збиття Іл-76. За даними відомства країни-окупанта, на борту літака було 65 українських військовополонених, шість членів екіпажу і троє супровідників. 
  • В ГУР Міноборони України підтвердили плани обміняти полонених 24 січня. Вони наголосили, що РФ в минулому попереджала про необхідність безпеки повітряного простору над Бєлгородом під час обмінів, але цього разу промовчала. До моргу в Бєлгороді доставили всього пʼять тіл, а російським рятувальникам не дозволили оглянути місце події. 
  • 9 лютого секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що в Іл-76 українських військовополонених не було.